Miejsce stylowych ludzi

Torebki z biżuteryjnymi zdobieniami

Torebki z biżuteryjnymi zdobieniami

Popularne ostatnio torebki z dużymi biżuteryjnymi ozdobami, wywodzą się od francuskiego domu mody Chloé. O marce tej zrobiło się głośno po raz pierwszy, kiedy w 2005 wypuściła Paddingtona zdobionego dużą kłódką. Dzisiaj mówimy jednak o Nile Bracelet Bag, do której, w charakterze rączki, przypięto dużą, metalową obręcz.  Pomysłowy look spopularyzowali trendsetterzy i szafiarki, tak, że mała, elegancka torebka wykonana ze skóry, i zapinana na ukryty magnes, szybko podbiła serca kobiet zza oceanu. W Polsce, mogłyśmy zobaczyć ją w stylizacjach Jessiki Mercedes i Mariny Łuczenko. Minimalistyczna skórzana oprawa świetnie kontrastuje z wyraźnym, rzucającym się w oczy złotym kółkiem. Poza standardowym, skórzanym paskiem na ramię, możemy więc także nosić ją trzymając za kółko (w ten sposób przypomina malutką walizeczkę), lub zakładając kółko na przegub, tak jak nosimy bransoletkę. Nile Bracelet Bag od Chloé, trudno dziś dostać w przystępnej dla polskiego portfela cenie (w sklepach internetowych zaczynają się one od 5000 zł), ale podobne motywy pojawiają się u innych projektantów. Na co warto patrzeć szukając torebki dla siebie?

Przede wszystkim zwróć uwagę na to, do jakich stylizacji zamierzasz jej używać. Nile świetnie pasuje zarówno w ubiorach bardziej casualowych, lub boho, jak i do wyszukanych strojów na wieczór, ale nie o wszystkich torebkach inspirowanych dziełem Chloé, można powiedzieć to samo. Złota obręcz może również zastąpić dodatki, w sytuacji, gdy nie masz pomysłu co włożyć na rękę. Taki typ torebki będzie też świetnie pasować do zestawu, w którym już zastosowaliśmy „biżuteryjne” ozdoby, jak np. zapinki do płaszcza, lub obuwia.

damska torebka

Tanie torebki w stylu Nile możesz znaleźć w internecie już od 150 zł. Oczywiście musisz zwrócić uwagę na to, z czego, i jak została wykonana torebka. Jak z każdym dużym trendem, także tutaj obowiązuje stara rada: unikaj podróbek, które wcale nie przyniosą Ci chluby, a nawet mogą rozpaść się, przez marne wykonanie.

Wpisując w Google hasło „torebka z kółkiem” znajdziemy dużo opcji od innych projektantów, którzy rozwijają koncept biżuteryjnej torebki w różnych kierunkach, np. dołączając do kółka metalowy łańcuszek, albo umieszczając podobne ozdoby na odmiennych materiałach lub fasonach. Warto przyjrzeć się propozycjom, jakie oferuje Laura Biaggi, ale także i polski Betlewski. Modele o wzornictwie zbliżonym do Nile pojawiły się też w sieciówkach. W Stradivariusie znajdziemy złote kółko na kopertówkach, a także i większych torbach, w okolicach 70 zł. W Monnari, bardziej elegancki, model z beżowej skóry możemy dostać za nieco ponad 200 zł.

O portalu

Zrelaksuj się czytając artykuły zawarte na naszym portalu. Zainspiruj się nowymi trendami w urządzaniu wnętrz, czy kreowaniu własnego wizerunku. 

W razie zapytań o możliwość zamieszczenia własnych publikacji skontaktuj się z naszą redakcją pisząc na adres mailowy: redakcja@kolekcjastylu.pl