Miejsce stylowych ludzi

Puder rozświetlający - podkreśli Twój blask!

Puder rozświetlający - podkreśli Twój blask!

Wiele kobiet walczy o piękną i zdrową cerę, a przeglądając zdjęcie gwiazd filmowych zastanawia się, jak one to robią. Jednak nie każda aktorka czy piosenkarka jest posiadaczką nieskazitelnej skóry. Czasem wystarczy dobrze dobrany puder, żeby zatuszować niedoskonałości. Jeszcze parę lat temu tryumfy święciły matujące pudry, jednak teraz modna stała się promienna i rozświetlona cera. Taki efekt pomoże uzyskać nam puder rozświetlający.

Puder - jaka jest jego historia?

Ale zacznijmy od początku. Historia pudrów sięga aż czasów starożytnych, kiedy to kobiety do zamaskowania niedoskonałości używały sproszkowanych pereł, mąki, ołowianego pyłu czy kredy. Były to jednak bardzo nietrwałe sposoby. Sytuacja zmieniła się w 1750 roku wraz z założeniem pierwszej manufaktury, która wyprodukowała pierwszy puder. W składzie pierwszych pudrów dominował głównie talk co było spowodowane ówczesną modą na bardzo jasną, wręcz białą karnację. W XVIII wieku pudry nie służyły jedynie celom estetycznym, ale także tuszowały brud (mycie się uchodziło wtedy za szkodliwe dla zdrowia).

puder

Puder - niezbędnik każdej kobiety

Kolejną zmianę przyniósł wiek XIX i rewolucja przemysłowa. Powstało wiele firm, w których produkowano kosmetyki, dzięki czemu stały się one tańsze i bardziej dostępne. Teraz na puder mogły sobie pozwolić nie tylko panie z wyższych sfer, ale również mieszczanki. Jednak nadal mocny makijaż był kojarzony z paniami lekkich obyczajów. Sytuacja zmieniła się po II Wojnie Światowej, kiedy to pozycja kobiet w społeczeństwie znacznie uległa zmianie. Wtedy też makijaż stał się czymś bardziej powszechnym, a dziś nikogo nie dziwi, że nawet bardzo młode dziewczyny nie wychodzą z domu bez pełnego makijażu.

Puder Earthnicity

W ostatnich latach puder rozświetlający stał się bardzo popularny. Często pełnią także rolę pielęgnacyjną, wyrównują koloryt skóry, poprawiają jej kondycję. Dzięki nim skóra wygląda na zdrowszą i promienną. Jedną z firm, która oferuje nam taki kosmetyk jest Earthnicity. W ich ofercie można znaleźć sypki, rozświetlający puder Silk Glow. Kosmetyk może być stosowany jako podkład bądź wykończenie całego makijażu. Puder zapewnia gładkie, jedwabiste wykończenie, nadaje skórze blasku. Produkt nie zawiera drobinek brokatu. Pakowany jest w zaopatrzone w sitka słoiczki, w których znajduje się ok 4,5 grama sypkiego pudru. Puder można stosować na całą twarz lub na niektóre partie, takie jak czoło, kości policzkowe oczy (jeżeli chcemy rozświetlić łuk brwiowy bądź tylko kąciki). Dzięki niemu pięknie podkreślimy swoje najlepsze atuty urody, a nasza cera będzie wyglądała na nieskazitelnie gładką, zdrową i promienną. W ofercie firmy znajdziemy dwa odcienie tego produktu: Silk Glow Light. Jest to chłodny odcień, który będzie pasował do bardzo jasnych karnacji, ale także do bardziej śniadych. Drugi odcień to Silk Glow Medium -  czyli złote, ciepłe odcienie.

O portalu

Zrelaksuj się czytając artykuły zawarte na naszym portalu. Zainspiruj się nowymi trendami w urządzaniu wnętrz, czy kreowaniu własnego wizerunku. 

W razie zapytań o możliwość zamieszczenia własnych publikacji skontaktuj się z naszą redakcją pisząc na adres mailowy: redakcja@kolekcjastylu.pl