Miejsce stylowych ludzi

Naturalny szampon do włosów

Naturalny szampon do włosów

Naturalność jest w cenie. Ekologiczne produkty mimo swojego mało bogatego składu, posiadają prawdziwą skarbnicę substancji czynnych, które zawarte są już w jednej roślinie. Doskonale wpływają na skórę oraz całe ciało, nie wywołując skutków ubocznych. Naturalny szampon do włosów to pewność najwyższej jakości oraz bezpieczeństwo stosowania. Co powinny mieć w składzie naturalne szampony?

Naturalne czyli ekologiczne, pozbawione sztucznych substancji, wzmacniaczy, uzupełniaczy oraz polepszaczy. Produkty o naturalnym składzie są niezwykle cenione, gdyż wykazują prawdziwe działanie prosto z natury. Rzadko kiedy występują po nich jakiekolwiek skutki uboczne tudzież powikłania. Może być to spowodowane wyłącznie uczuleniem na główny składnik aktywny. Naturalny szampon do włosów to dawka tego co zdrowe i odżywcze dla skóry głowy oraz struktury pojedynczego włosa.

Masowa produkcja kosmetyków opiera się na preparatach mocno chemicznych. Substancje powierzchniowo czynne obecne są niemal w każdym produkcie do mycia ciała, włosów. Związki te są wyraźnie szkodliwe szczególnie po długotrwałym ich użytkowaniu. Skóra głowy czy ciała staje się mocno wysuszona lub przetłuszczona, ma skłonności do wyprysków. Jej naturalny koloryt oraz pH zostaje zaburzone. Jak pokazują badania coraz bardziej zauważalna zostaje szkodliwość popularnych SLS, parabenów oraz silikonów, dlatego też firmy stopniowo wdrażają składniki zamienne.

Jeszcze do nie dawna ciężko było znaleźć jakikolwiek naturalny szampon w popularnej drogerii kosmetycznej. Produkty ekologiczne nie mogły przebić się przez rynek konsumencki, dlatego sprzedawano preparaty wysoce chemiczne i syntetyczne. Do czasu. Obecnie znalezienie produktu ekologicznego nie jest już żadnym problemem. Co można znaleźć na etykietach naturalnych kosmetyków?

Naturalne antyoksydanty

 • Substancje długotrwale nawilżające
 • Pełnowartościowy kompleks witamin
 • Olejki roślinne
 • Ekstrakty ziołowe jak np.: pokrzywa, rumianek.
 • Wyciągi z owoców oraz warzyw, które działają przeciwbakteryjnie, odżywczo lub regeneracyjne
 • Struktury lipidowe, których zadaniem jest odbudowanie naturalnej bariery ochronnej skóry

Naturalne szampony do włosów

Jak zatem znaleźć produkt idealny czyli naturalny, który spełni oczekiwania? Najprostszym przykładem jest porównanie etykiet popularnych kosmetyków oraz tych mniej znanych, które z pewnością będą bardzie naturalne. Przed wybraniem kolejnej próbki można oczywiście sprawdzić rekomendacje oraz opinie umieszczone w internecie. Jest to również dobry sposób na znalezienie najlepszego sklepu. Jednym z takich miejsc jest właśnie sklep online Domiuroda. Więcej można dowiedzieć się na https://domiuroda.pl/szampony-do-wlosow >>

Pielęgnacja i zdrowie włosów a także skóry zaczyna się w momencie wybrania właściwego produktu przeznaczonego do mycia. Sekret dobrego szamponu nie tkwi w jego przeznaczeniu, zastosowaniu, lecz w składzie. Naturalny szampon do włosów być może nie będzie posiadał cudownego zapachu, ale z pewnością będzie dobrze wykazywał właściwe działanie, bez skutków ubocznych.

naturalne szampony do włosów

Jeżeli Twój szampon w składzie posiada:

 • Glikol propylenowy
 • Sodium Lauryl Sulfate
 • SLES (Sodium Laureth Sulfate)
 • Dietanoloamina (DEA), Monoetanoloamina (MEA) i Triethanolmine (TEA)
 • PEG (Glikol Polietylenowy) i PPG (Glikol Polipropylenowy)

To wiedz, że na pewno nie jest ani naturalny, ani ekologiczny. Obecność tych toksycznych składników przyczynia się w głównej mierze do: powodowania alergii, rakotwórczości, podrażnień skóry oraz oczu, obniżenia płodności, atopowego zapalenia skóry, uczuleń, obniżenia systemu odpornościowego, a także uszkodzenia niektórych narządów. Niepożądane skutki uboczne, które mogą wystąpić są zatem naprawdę rozległe i mogą wyrządzić wiele trudno odwracalnych szkód.

O portalu

Zrelaksuj się czytając artykuły zawarte na naszym portalu. Zainspiruj się nowymi trendami w urządzaniu wnętrz, czy kreowaniu własnego wizerunku. 

W razie zapytań o możliwość zamieszczenia własnych publikacji skontaktuj się z naszą redakcją pisząc na adres mailowy: redakcja@kolekcjastylu.pl