Miejsce stylowych ludzi

Moda ślubna a organizacja wesela

Moda ślubna a organizacja wesela

Wraz z nadchodzącą wiosną rozpoczyna się sezon ślubny. Stąd też między innymi salony sukien ślubnych, restauracje, sale bankietowe i domy weselne oraz fotografowie i zespoły muzyczne przygotowują się na czas pełen pracy oraz większych przychodów. Dla nowożeńców jest to natomiast okres gorączkowych przygotowań i dużego stresu, ponieważ wszystko musi zostać dopięte na ostatni guzik.

Wielu zgodzi się, że często największym wyzwaniem jest wybór sukni dla przyszłej panny młodej. Moda ślubna oferuje nam tutaj bardzo szeroki wybór. Spotkamy klasyczne suknie ślubne - długie, białe, z welonem i trenem, ozdobione koronką, ale również nieco bardziej odważne czy wręcz awangardowe - chociażby czerwone, dość krótkie, z prześwitującymi wstawkami. Zdecydowanie można uznać, że każdy znajdzie coś dla siebie, jednak często właśnie zbyt duży wybór staje się problemem - trudno zdecydować się na konkretny egzemplarz, gdy najchętniej kupiłoby się trzy diametralnie różne, ale równie urzekające suknie.

Moda ślubna znajduje swoje odbicie nie tylko w salonach oferujących suknie ślubne. Również elementy takie jak wystrój sali weselnej, bukiet panny młodej, czy oprawa muzyczna przyjęcia weselnego nie są czymś niezależnym od obowiązującej mody. Co prawda bardzo duży wpływ mają również indywidualne gusta, jednakże często są one naginane lub łączone z obowiązującymi trendami.

Młodej parze zależy na tym, aby wybrana muzyka przypadła gościom do gustu i zachęcała do wspólnej zabawy do samego rana. Ile wesel tyle recept, aby uzyskać oczekiwany efekt - jedni decydują się na swojską kapelę czy lokalny zespół weselny, by można było bawić się w rytm zyskującego ostatnio na popularności disco polo, inni wolą zatrudnić DJ-a czy postawić na kameralny kwartet przygrywający gościom podczas uroczystego obiadu w eleganckiej restauracji. Równie istotny jest wybór fotografa na wesele szczególnie, jeśli decydujemy się na pamiątkową sesję zdjęciową. Fotografowie prześcigają się w pomysłach na uzyskanie niepowtarzalnych ujęć, które usatysfakcjonują nowożeńców. Dlatego też wybór odpowiedniego fotografa może okazać się nie najłatwiejszy, gdyż na tym rynku jest duża konkurencja.

Także wybór odpowiedniego miejsca na przyjęcie weselne należy do dość czasochłonnych - przede wszystkim dlatego, że zainteresowanie tego typu lokalami jest na tyle duże, że większość z nich należy niekiedy rezerwować nawet z dwuletnim wyprzedzeniem. Stąd też niewykluczone, że przygotowania do ślubu najlepiej byłoby zacząć właśnie od rezerwacji lokalu, gdyż może być to najbardziej problematyczna kwestia. Istotna jest tu też liczba przewidywanych gości. W przypadku dużego wesela należy bowiem znaleźć salę, która pomieści wszystkich, co gdy zaprosiliśmy około dwustu osób może okazać się sporym wyzwaniem. Natomiast stosunkowo nieduże przyjęcia weselne nie wymagają wynajmowania ogromnego lokalu i warto znaleźć coś jednocześnie klimatycznego i niedrogiego.

Organizacja wesela stanowi duże wyzwanie, a przygotowania do niego zajmują dość sporo czasu, jednakże jest to wyzwanie warte podjęcia, gdyż pozostawi po sobie niezapomniane wspomnienia.

 

Materiał zewnętrzny

O portalu

Zrelaksuj się czytając artykuły zawarte na naszym portalu. Zainspiruj się nowymi trendami w urządzaniu wnętrz, czy kreowaniu własnego wizerunku. 

W razie zapytań o możliwość zamieszczenia własnych publikacji skontaktuj się z naszą redakcją pisząc na adres mailowy: redakcja@kolekcjastylu.pl