Miejsce stylowych ludzi

Kalendarz promocji - kiedy można robić tanie zakupy?

Kalendarz promocji - kiedy można robić tanie zakupy?

Trudno ukrywać, że wielu z nas często marzą się zarówno nowe ubrania, jak i sprzęt do domu. Nikt jednak nie chce wydawać na nie zbyt wiele pieniędzy. Jeśli marzą się więc nam udane zakupy, a jednocześnie liczymy na oszczędności, już teraz powinniśmy zacząć planować promocje. W ciągu roku ich kalendarz wydaje się wyjątkowo interesujący i wypełniony wydarzeniami. Pierwszym miesiącem, w którym można wzbogacić się o oryginalne rozwiązania, okazuje się być styczeń. Nikogo nie powinno zaskakiwać to, że jest on idealnym czasem na zakupowy rozpęd.

Po Nowym Roku właściciele wielu sklepów dochodzą do wniosku, że jest to najlepszy czas na przedstawienie swoim klientom kolekcji wiosennych. Jest to również okres, w którym ich zimowe odpowiedniki z wolna tracą wartość. W tym okresie najlepiej zatem odwiedzać sklepy odzieżowe, aby przekonać się, jaka jest aktualna cena ubrań, które już od dawna się nam podobają. Czasem obniżki dochodzą nawet do 70 procent i dotyczą nawet najmodniejszych marek i fasonów. Jeśli bardziej niż ubrania interesuje nas nowy sklep elektroniczny, powinniśmy poczekać do lutego i wykorzystać np promocje w Selfieroom. Właśnie wtedy tanieje większość zeszłorocznych hitów, a obniżki mogą wynosić zarówno kilkanaście, jak i kilkadziesiąt procent. Nadal można też sprawdzać, co dzieje się w sieciach odzieżowych, gdzie trwa nieustannie czas wyprzedaży.

Niestety, choć mamy do czynienia z druga falą przecen, musimy liczyć się również z tym, że coraz trudniej będzie nam znaleźć te rozmiary, które cieszą się największą popularnością. Marzec to z kolei moment, w którym możemy zmienić walizkę lub zacząć kompletować profesjonalny sprzęt sportowy. Minął już czas największego popytu na torby podróżne, wiele sklepów chce więc pozbyć się tych rozwiązań, które wcześniej nie znalazły właściciela. To jednak maj i kwiecień uchodzą za miesiące stanowiące test dla tych łowców okazji, którzy wykazują się największą czujnością. To właśnie wtedy mamy do czynienia z pierwszymi wyprzedażami międzysezonowymi, ubrania z nowych kolekcji mogą być więc nawet o kilkanaście procent tańsze. Już po Wielkanocy gwałtownie tanieją też ozdoby świąteczne. Niektóre wyglądają naprawdę fantastycznie, można więc sięgnąć po nie, aby cieszyć się nimi już za rok. Maj to z kolei okazja na tańsze zakupy perfum i kosmetyków. Okazją jest zbliżający się Dzień Matki, skorzystać może jednak na tym każda kobieta np w sklepie savicki kod rabatowy

Czerwiec jest czasem nazywany miesiącem poszukiwaczy skarbów, właśnie wtedy bowiem możemy liczyć nie tylko na tańsze złoto, ale i inne kamienie szlachetne. To także miesiąc, w którym ruszają pierwsze wyprzedaże kolekcji letnich. W lipcu nie ma powodów do narzekania i trudno nie oprzeć się wrażeniu, że jest to miesiąc, w którym promocja goni promocję. Już pod koniec miesiąca letnie ubrania można kupić w zabawnych wręcz cenach, a przecież pogoda w sierpniu z pewnością nie raz pozwoli na zademonstrowanie ich otoczeniu.

W sierpniu tanieć zaczyna sprzęt fotograficzny po tym, jak kończy się na niego wakacyjny boom, z kolei wrzesień i październik to miesiące promocji międzysezonowych. W tych miesiącach bez problemu skompletujemy także przybory szkolne i inne akcesoria, które przydadzą się najmłodszym. W listopadzie sklepy starają się sprzedać jak największą ilość zalegającego im towaru, mamy bowiem do czynienia z miesiącem, w którym każdy sprzedawca myśli już poważnie o nadchodzących Świętach Bożego Narodzenia. Wtedy też mamy do czynienia z dwoma szczególnie elektryzującymi datami, a mianowicie z Czarnym Piątkiem oraz z Cyberponiedziałkiem. Obie daty coraz częściej są celebrowane także w polskich sklepach.

 

O portalu

Zrelaksuj się czytając artykuły zawarte na naszym portalu. Zainspiruj się nowymi trendami w urządzaniu wnętrz, czy kreowaniu własnego wizerunku. 

W razie zapytań o możliwość zamieszczenia własnych publikacji skontaktuj się z naszą redakcją pisząc na adres mailowy: redakcja@kolekcjastylu.pl

Warto zobaczyć