Miejsce stylowych ludzi

Jak wybrać serum do twarzy?

Jak wybrać serum do twarzy?

​Serum działa o wiele silniej niż krem, dzięki swoim składnikom odżywczym, które mają szerokie pole działania. Posiada wiele witamin, a także naturalne wyciągi naturalne. Sekretem skuteczności serum jest jego wszechstronne zastosowanie.  Wszystko na ten temat poniżej.

  1. Czym jest serum?
  2. Jakie zastosowanie ma serum?

Czym jest serum?

Serum jest roztworem przypominającym żel lub emulsję, który składa się z drobnych molekuł. Taka struktura pozwala na szybkie wnikanie w skórę i docieranie do głębszych warstw. Jest przeciwieństwie do kremu nawilżającego, który nawilża tylko powierzchnię skóry. Serum przygotowywane jest na bazie wody oraz nie zawiera zatykających pory składników, takich jak wazelina. Można znaleźć natomiast składniki takie jak: witaminy (A, E i C), przeciwutleniacze,  czy wyciągi roślinne (m.in z zielonej herbaty, winogron czy soi). Często można spotkać kwas hialuronowy, patenol i kolagen. Przeważnie można stosować serum do każdego typu skóry. Można wyróżnić trzy rodzaje serum: 1) do skóry suchej, które zawiera kwas hialuronowy lub witamina E 2) do skóry tłustej, które zawiera witaminę C poprawiające stan rodzaju skóry 3) przeciwko objawom starzenia, które zawierają dużo przeciwutleniaczy. Szukając dużego wyboru serum w korzystnej cenie warto wejść na stronę: https://www.wizazsklep.pl/240-serum.

Jakie zastosowanie ma serum?

Serum stosuje się przy wysuszonej skórze, zmarszczkach, przebarwieniach i objawach starzenia się. Skuteczność serum zawdzięcza się związkom aktywnym, które stymulują procesy odnowy i wpływają pozytywnie na kondycję skóry. W zależności od stopnia skoncentrowania stosuje się go do różnych celów. Pierwszym efektem jest silne nawilżenie głębokich warstw skóry. Także pomaga przy regeneracji przesuszonej skóry i stymulacji naturalnych procesów jej odnowy. Służy także do zniwelowania pierwszych oznak starzenia się. Zmarszczki zostają wygładzone i skóra wygląda młodziej. Kolejnym efektem jest nadanie skórze blasku oraz wyrównanie kolorytu. Serum służy także do normalizacji pracy gruczołów łojowych, co pozwala na mniejsze wydzielanie sebum i trądzika. Inną zaleta jest zwiększenie napięcia i jędrności skóry. Serum pozwala na kompleksową pielęgnację twarzy. Wystarczy mała ilość, aby zauważyć pierwsze efekty. Warto najpierw naprowadzić odrobinę na wewnętrzną część nadgarstka, aby sprawdzić, czy składnik aktywny nas nie uczuli. Przy systematycznym użyciu można spodziewać się długotrwałych korzyści. Serum musi być dostosowane do naszych potrzeb .

Artykuł sponsorowany

O portalu

Zrelaksuj się czytając artykuły zawarte na naszym portalu. Zainspiruj się nowymi trendami w urządzaniu wnętrz, czy kreowaniu własnego wizerunku. 

W razie zapytań o możliwość zamieszczenia własnych publikacji skontaktuj się z naszą redakcją pisząc na adres mailowy: redakcja@kolekcjastylu.pl