Miejsce stylowych ludzi

Endermologia - sposób na cellulit?

Endermologia - sposób na cellulit?

Walka z cellulitem jest walką niełatwą, a powszechnie stosowane sposoby, takie jak ruch i dieta, bywają niewystarczające. Stoi za tym złożone pochodzenie cellulitu i zjawiska niekorzystne dla kobiet, które mogą go powodować oraz utrzymywać. Niekiedy warto wspomóc się osiągnięciami medycyny estetycznej i skorzystać z nowoczesnych zabiegów, które pozwolą szybciej i skuteczniej rozbić zdeformowaną tkankę. Do szczególnie polecanych należy endermologia -  specyficzny masaż wykonywany przy użyciu podciśnienia? Czy rzeczywiście można tu liczyć na spektakularne i długo utrzymujące się efekty?

Na czym polega endermologia?

Endermologia nie jest skomplikowanym ani ingerującym w organizm zabiegiem. To masaż mechaniczny, wykonywany za pomocą specjalnych głowic wyposażonych w łagodny system ssący. Podciśnienie rozciąga tkanki i rozbija adipocyty, czyli komórki tłuszczowe. Powstałe substancje zostają wydalone z organizmu w naturalny sposób. Więcej informacji o tym zabiegu uzyskasz na stronie https://klinikamurano.com/oferta_endermologia-lpg_273.html

Pojedynczy zabieg endermologii trwał około 30 - 45 minut. Trzeba się jednak nastawić na całą ich serię - jeden zabieg nie przyniesie efektów ani widocznych, ani tym bardziej trwałych. Połączenie endermologii z dietą i ćwiczeniami przynosi spektakularne, potwierdzone badaniami efekty.

Endermologia - efekty

Cellulit jest bardzo uciążliwą przypadłością, powodowaną wieloma różnymi przyczynami - są to hormony płciowe, zatrzymanie wody w organizmie, stres, skłonności genetyczne... lista jest naprawdę długa. Na cellulit, zwany popularnie "skórką pomarańczową", składają się rozrośnięte, poprzedzielane tkanką łączną komórki tłuszczowe. Powstaje na udach, brzuchy, pośladkach, nawet ramionach. Boryka się  z nim bardzo wiele kobiet.

Endermologia pomaga rozbić cellulit, choć aby zobaczyć efekty, potrzeba od 12 do 25 sesji. Efekty endermologiii są naprawdę dobre, o ile połączy się je z prawidłową dietą i odpowiednim ruchem. Endermologia niweluje obrzęki, uelastycznia tkankę, wygładza skórę i poprawia jej wygląd, a także komfort pacjentki. Wiąże się z ubytkiem tłuszczu, a więc poprawia proporcje części ciała i redukuje ich obwody. Może być skutecznym ekwiwalentem liposukcji u osób, u których jej wykonanie nie jest wskazane. Naturalnie, na efekty wpływ ma także stan wyjściowy - osoby z większą nadwagą lub z mocniej rozbudowanym cellulitem (co nie musi wcale iść w parze!) zwykle potrzebują więcej zabiegów.

Czytaj również: Lipoza iniekcyjna - wskazania do zabiegu >>

Zabiegi endermologii stosuje się także w celu złagodzenia dolegliwości w obrębie stawów, bólu mięśni i obrzęków. To także zabieg pomocniczy po liposukcji, ponieważ przyczynia się do poprawy krążenia i stymuluje organizm do produkowania kolagenu.

Endermologia - cena

Jeden zabieg endermologii kosztuje średnio około 140-200 złotych, jednak by uzyskać widoczny efekt, trzeba wykonać ich minimum 14, co podnosi koszt do  2000-5000 złotych. Co więcej, utrzymanie dobrego efektu wymaga powtarzania zabiegu co miesiąc, a przy szczególnie szybko nawracającym cellulicie dwa razy w miesiącu. Warto więc zaplanować fundusze na ten cel. Mimo dość wysokiej ceny, endermologia wciąż jest bardziej opłacalna finansowo, niż liposukcja.

Endermologia - przeciwwskazania

Usuwanie cellulitu tą metodą nie jest niestety wskazane dla wszystkich. Kto nie powinien się na niego decydować?

- osoby z chorobami i stanami zapalnymi skóry,
- kobiety w ciąży,
- osoby z żylakami,
- osoby chorujące na nowotwory,
- pacjenci stosujący leki przeciwzakrzepowe.

Do zabiegu warto się przygotować, pijąc na kilka dni przed nim po 8 szklanek wody dziennie. Taki nawyk przydaje się także w procesie utrzymywania osiągniętych rezultatów. Zabieg nie jest bolesny, może powodować najwyżej niezbyt komfortowe uczucie ucisku.

Endermologia - opinie

Opinie o zabiegu endermologii są bardzo korzystne, pacjentki na ogół chwalą sobie efekty. Aby cieszyć się jego pełnymi skutkami, trzeba także zmienić tryb życia. Nie wystarczy powtarzać zabieg co miesiąc - konieczne będą trwałe zmiany w diecie i więcej ruchu. Warto jednak podkreślić, że jest to bardzo skuteczny zabieg, jeden z nielicznych realnie redukujących widoczność cellulitu.

O portalu

Zrelaksuj się czytając artykuły zawarte na naszym portalu. Zainspiruj się nowymi trendami w urządzaniu wnętrz, czy kreowaniu własnego wizerunku. 

W razie zapytań o możliwość zamieszczenia własnych publikacji skontaktuj się z naszą redakcją pisząc na adres mailowy: redakcja@kolekcjastylu.pl

Warto zobaczyć