Miejsce stylowych ludzi

Co włożyć na ślub?

Co włożyć na ślub?

Ślub jest dla wielu kobiet jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Od dziecka wyobrażają sobie, jak będą tego dnia wyglądać, jaką włożą suknię, jakie będą miały kwiaty, kto będzie panem młodym. Kluczowym elementem tych wyobrażeń jest oczywiście suknia ślubna. Panna młoda ma do wyboru kilka opcji. Może zlecić uszycie indywidualnego, wymarzonego projektu sukni ślubnej, wybrać gotowy model w salonie sprzedającym suknie ślubne lub kupić używany egzemplarz.

Salony z sukniami ślubnymi oferują bardzo często również buty pasujące do sukni, biżuterię, ozdoby do włosów, torebki i inne dodatki. Jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ nie trzeba tracić czasu na szukanie pasujących do sukni dodatków. Warto widzieć, że suknie ślubne występują w wielu fasonach, spośród których każda panna młoda znajdzie idealny dla siebie.

Jakie fasony sukien ślubnych są w modzie?

Jednym z najpopularniejszych fasonów sukni ślubnych jest tzw. księżniczka. Góra sukni to bardzo dopasowany gorset, bardzo często bogato zdobiony koronką, perłami czy błyszczącymi kryształkami. Dół natomiast jest bardzo okazały. Składa się często z wielu warstw tiulu i/lub koronki zdobionej błyszczącymi aplikacjami. Taka suknia doskonale pasuje do wielu typów figury i pozwala na ukrycie mankamentów, takich jak szerokie biodra czy masywne uda. Od kilku lat niesłabnącą popularnością cieszy się fason syrenka. Suknia taka dopasowana jest od góry do połowy ud lub nawet do kolan, po czym rozszerza się tworząc kształt podobny do syreniego ogona. Stąd nazwa fasonu. Jest to jednak bardzo wymagający fason ślubny i wybierająca go panna młoda powinna posiadać nienaganną figurę, aby suknia nie straciła swojego uroku.

Co zmieniło się ostatnio w modzie ślubnej?

Moda ślubna oferuje wiele rozwiązań. Coraz częściej panny młode odchodzą od klasycznych wizji ślubnego wizerunku i stawiają na własne, kreatywne pomysły. Suknia ślubna nie musi być długa. Nie musi być także biała. Panny młode wybierają również suknie różowe, czerwone, a nawet czarne. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. Podobnie sprawa wygląda z dodatkami. Welon często jest zastępowany wiankiem ze świeżych kwiatów, a bukiety przygotowywane są z coraz bardziej różnorodnych roślin. Suknie ślubne powinny być wybierane przez panny młode odpowiednio wcześnie przed ślubem, aby zdążyć z ich dopasowaniem.

A co ze strojem Pana Młodego?

Kobieca moda ślubna to jednak nie wszystko. Wygląd pana młodego również jest istotny. Mężczyźni nie przywiązują do ubioru tak wielkiej wagi jak kobiety, dlatego w tej kwestii przyda się pomoc przyszłej panny młodej. Nadal największą popularnością cieszą się różne fasony garniturów, jednak coraz częściej panowie decydują się na zakup smokingu czy fraku. Do wybranego rodzaju stroju konieczne jest dopasowanie koszuli, które występują w wielu fasonach i kolorach. Najczęściej jednak wybór pada na klasyczną biel, która doskonale pasuje do innych elementów wizerunku pana młodego. Ważną kwestią są także dodatki, czyli buty, krawat, mucha, spinki do mankietów.

Warto również mieć na uwadze, że poza wyborem odpowiednich stylizacji para młoda musi zmierzyć się z organizacją wielu innych spraw, takich jak sala weselna, wybór zespołu, fotografa, kamerzysty i weselnych atrakcji.

O portalu

Zrelaksuj się czytając artykuły zawarte na naszym portalu. Zainspiruj się nowymi trendami w urządzaniu wnętrz, czy kreowaniu własnego wizerunku. 

W razie zapytań o możliwość zamieszczenia własnych publikacji skontaktuj się z naszą redakcją pisząc na adres mailowy: redakcja@kolekcjastylu.pl

Warto zobaczyć