Miejsce stylowych ludzi

Aleksandryt: rzadki kamień szlachetny. Pierścionek z aleksandrytem dla wybranki

Aleksandryt: rzadki kamień szlachetny. Pierścionek z aleksandrytem dla wybranki

Zaręczyny są niewątpliwie wyjątkowym wydarzeniem w życiu zarówno Twoim, jak i Twojej wybranki. Podjąłeś już decyzję o oświadczeniu się miłości swojego życia, a w głowie posiadasz zamysł perfekcyjnych okoliczności wręczenia jej pierścionka - my dołożymy wszelkich starań, by również on sam był idealny. To w końcu ten niepozorny drobiazg na dłoni Twojej ukochanej będzie przywracał uśmiech na jej twarzy za każdym razem, gdy przywoła myślami tamtą piękną chwilę.

Dlaczego nasze pierścionki zaręczynowe to doskonały wybór? Wykonane z niesamowitą precyzją, dbałością o detale, są dopracowane pod każdym aspektem, a szeroka oferta różnorodnej stylistyki biżuterii z urzekającymi wyglądem kamieniami szlachetnymi to standard, który Ci zapewniamy.

Aleksandryt kamień szlachetny: znaczenie

Aleksandryt to rzadka, przezroczysta, a zarazem najszlachetniejsza odmiana chryzoberylu. Jego wyjątkowy urok stanowi kolor zmieniający barwę zależnie od oświetlenia (tzw. efekt Aleksandrytu) - często mówi się, że jest on „szmaragdem za dnia, a rubinem w nocy” bądź określa się go mianem mineralnego kameleona.  Dzieje się tak, ponieważ zachodzące zjawisko fluorescencji sprawia, że w świetle dziennym przybiera on bardzo przyjemny dla oka jasnoniebieski bądź zielony odcień, a gdy spojrzysz na niego w sztucznym oświetleniu będzie mienił się przepięknym, fioletowoczerwonym lub czerwonym ubarwieniem. Ten specjalny kamień przynosi do życia osoby noszącej go harmonię i spokój ducha, podobno znacząco podnosi intuicyjne zdolności. Posiada on bardzo ciekawe znaczenie - w kręgach królewskich czczony był ze względu na swój zielony kolor który przybiera w świetle dziennym, gdyż miał on odpowiadać za zdrowie i bogactwo. W Rosji z kolei noszony był przez kobiety, które niedawno straciły kogoś bliskiego. Na Sri Lance przypisuje mu się długowieczność i dobrobyt, w Europie zaś symbolizuje romantyczność. Interesujące zastosowanie posiadał również w Indiach, gdzie wykorzystywany był jako talizman pomocny w leczeniu różnych dolegliwości. Nazwany został na cześć cara Aleksandra II, gdy w 1830 roku został przypadkowo odkryty w dolinie rzeki Tokowaja podczas poszukiwań szmaragdów. Aleksandryt pomaga również we właściwym podejmowaniu ważnych decyzji. Zdaniem astrologów jest on odpowiedni, a nawet wskazany dla osób spod znaku Ryb, Wagi, Skorpiona, Barana, Wodnika oraz Bliźniąt.

Pierścionek z aleksandrytem: dla kogo?

Minerał ten, nazywanym kamieniem Merkurego, czyli planety komunikacji, pozytywnie wpływa na stosunki z innymi ludźmi oraz sferę psychiczną, zapobiega sprzeczkom i kłótniom zapewniając równowagę, trzeźwość umysłu, przynosząc spokój wewnętrzny. Jest on więc idealną opcją dla dynamicznych par, w których pasja i energiczne podejście do życia są na porządku dziennym. Jeżeli twoja ukochana interesuje się sprawami duchowymi i spirytualizmem to z pewnością doceni ten szczególny kryształ ze względu na unikalne zdolności, a nie są one w końcu jego jedynym atutem. Niespotykany wygląd aleksandrytu w znakomity sposób podkreśli naturalne piękno ukochanej kobiety, ucieszy zarówno jej oczy jak i umysł. Urok tego niepodważalnie wyjątkowego złotego pierścionka zaręczynowego dodatkowo podnoszą dwa brylanty umiejscowione po bokach minerału, co nadaje wręcz królewski efekt wizualny. Podarunek dla tak bliskiej Twojemu sercu osoby właśnie taki powinien być, co czyni naszą biżuterię idealnym wyborem na tę specjalną okazję. 

Pierścionki z aleksandrytem: cena

Aleksandryt naturalny jest jednym z najcenniejszych kamieni szlachetnych, a to głównie za sprawą swojej rzadkości i wyjątkowego piękna. Jakość wykonania naszych pierścionków zaręczynowych należy do najlepszych na rynku, a jej stosunek do ceny jest bardzo korzystny. Wiemy, jak ważne wydarzenie w Twoim życiu będą stanowić zaręczyny i zależy nam, by to doświadczenie było perfekcyjne na każdej płaszczyźnie - i to właśnie dlatego nasza biżuteria wykonywana jest z dbałością o każdy najmniejszy detal.

Jeśli szukasz własnie pierścionka z aleksandrytem to polecamy sprawdzić ofertę na siudek.com.pl.

O portalu

Zrelaksuj się czytając artykuły zawarte na naszym portalu. Zainspiruj się nowymi trendami w urządzaniu wnętrz, czy kreowaniu własnego wizerunku. 

W razie zapytań o możliwość zamieszczenia własnych publikacji skontaktuj się z naszą redakcją pisząc na adres mailowy: redakcja@kolekcjastylu.pl