Miejsce stylowych ludzi

Znajdź swoje wymarzone mieszkanie z Sasiedzki.pl

Znajdź swoje wymarzone mieszkanie z Sasiedzki.pl

Szukanie mieszkanie może trwać długi i nie przynosić oczekiwanych rezultatów. Jak uprościć sobie zadanie i znaleźć mieszkanie szybko i skutecznie. Należy pamiętać o trzech podstawowych krokach i agregacie Sasiedzki.pl.

Dlaczego trzy kroki? Szukanie mieszkania, zwłaszcza tego wymarzonego, które stanowić będzie dom na lata to poważna operacja. Trzeba ją odpowiednio zaplanować. To ułatwi Ci szukanie nieruchomości i sprawi, że będzie ono bardziej efektywne. Nie będziesz też musiał martwić się, że będzie to trwało zbyt długo.

Dlaczego Sasiedzki.pl? Bo to nie jest zwykły portal ogłoszeniowy. To narzędzie, które daje Ci więcej możliwości w poszukiwaniu Twojego nowego mieszkania. To agregat ogłoszeń, na którym znajdziesz znacznie więcej ogłoszeń, niż na tradycyjnych portalach. W dodatku ma on bardzo interesującą opcję która np.: pomoże Ci w negocjacji ceny.

1.Określ swoje wymagania

Zanim zaczniesz szukać mieszkania zastanów się, jakie masz wymagania. Jednym z najważniejszych kryteriów jest zwykle cena. Upewnij się jednak, co możesz w danej cenie uzyskać. Tu do gry muszą więc wejść kolejne kryteria, jak ilość pokoi, czy powierzchnia mieszkania. Pamiętaj, aby te kryteria dopasować do swoich wymagań lub planów na przyszłość. Kupno kawalerki przez osobę samotną wydaje się idealnym pomysłem. Jeżeli jednak planujesz w przyszłości rodzinę, może zastanów się nad nieco większym mieszkaniem?

Porada: W Sasiedzki.pl możesz dokładnie określić wielkość mieszkania oraz ilość pokoi. Wyświetlą się oferty tylko o takich kryteriach, jakie zaznaczyłeś.

Powinieneś także zastanowić się nad stanem mieszkania. Czy chcesz już mieszkanie wyremontowane?  I w stosunkowo nowym bloku? Dzięki temu unikniesz kosztów remontu i będziesz mógł się wprowadzić niemal natychmiast. Musisz jednak pogodzić się z faktem, że takie mieszkanie kosztuje więcej. Możesz więc kupić tańsze mieszkanie, ale do remontu.

Porada: W Sasiedzki.pl możesz zaznaczyć, jaką kwotę możesz wydać na mieszkanie. Wówczas w wynikach wyszukiwania znajdziesz tylko te oferty, które nie przekraczają Twojego budżetu.

Ważnym kryterium jest także lokalizacja mieszkania. Wolisz centrum miasta, w którym jest łatwiejszy i krótszy dojazd do pracy? Może jednak wolisz ciche przedmieścia? A może w ogóle planujesz przeprowadzkę do zupełnie innego miasta? Warto rozważyć wszystkie opcje, a przede wszystkim korzyści płynące z każdej z nich. Postaraj się dopasować wymagania do Twojej obecnej sytuacji i Twojego trybu życia.

Porada: W opcjach wyszukiwania Sasiedzki.pl możesz wpisać interesującą cię miejscowość lub powiat. Mieszkania z innych obszarów nie będą się wyświetlać.

2.Porównaj oferty

Gdy już ustalisz swoje wymagania możesz zacząć wyszukiwanie zaznaczając interesujące Cię opcje. Gdy wyświetlą się wyniki, od razu będziesz mógł z łatwością porównać nieruchomości. Wynika to z przejrzystości strony z wynikami. Najważniejsze informacji są wyróżnione  - cena, wielkość, ilość pokoi oraz lokalizacja. Możesz także odpowiednio sortować oferty.

Jeżeli dopiero zaczynasz poszukiwanie mieszkania, odpowiedniejsza będzie opcja cenowa. Zorientujesz się szybciej, jakie mieszkania są dostępne w Twoim budżecie i jak jest ich dużo, Jeżeli jednak szukasz mieszkania od jakiegoś czasu wygodniejsza okaże się opcja sortowania wg dat. Wówczas będziesz miał oko na nowości.

3.Sprawdź historię cen

Sasiedki.pl proponuje swoim użytkownikom dodatkową opcję. Po zalogowaniu możesz sprawdzić, czy cena mieszkania była zmieniana w ostatnim czasie. Jeżeli nie, możesz liczyć na lepszą pozycję w negocjacjach. Zmiana ceny na niższą może świadczyć o tym, że mieszkanie długo znajduje się na rynku sprzedaży lub że właściciel pragnie np. szybko sprzedać mieszkanie w Oświęcimiu. Dzięki temu możesz liczyć na szybką transakcję w korzystnej cenie.

O portalu

Zrelaksuj się czytając artykuły zawarte na naszym portalu. Zainspiruj się nowymi trendami w urządzaniu wnętrz, czy kreowaniu własnego wizerunku. 

W razie zapytań o możliwość zamieszczenia własnych publikacji skontaktuj się z naszą redakcją pisząc na adres mailowy: redakcja@kolekcjastylu.pl