Miejsce stylowych ludzi

Znajdź nazwę tej piosenki

Znajdź nazwę tej piosenki

Miałeś kiedyś taką melodię, której nie potrafiłeś wyrzucić z głowy, ale nie pamiętałeś cholernego tytułu lub tego, kto do cholery wykonał ten utwór? Cóż, jest na to aplikacja.

Właściwie, jest ich kilka. W tej funkcji przyjrzymy się kilku usługom, które mogą pomóc w nadaniu nazwy tej melodii. Wciąż czekamy na aplikację, która może w istocie wyrzucić tę irytująco chwytliwą piosenkę z twojego umysłu, ale do tego czasu przynajmniej możesz być uzbrojony w wiedzę.

Midomi

Midomi to muzyczna wyszukiwarka zasilana Twoim głosem. Jeśli masz kamerę internetową, wbudowany mikrofon lub możesz podłączyć nawet najtańszy z mikrofonów do komputera, wszystko co musisz zrobić, to kliknąć w wyszukiwarkę głosową i śpiewać lub nucić piosenkę, która utknęła w twojej głowie.

W naszym użytkowaniu Midomi w miarę upływu czasu, okazało się ono zadziwiająco dokładne. Oczywiście, zależy to nieco od pewnych ezoterycznych czynników, takich jak to, jak wiernie odtworzyć dźwięk (lub odwrotnie, jak głuchy jesteś!) i jak ciemny jest utwór, który próbujesz zidentyfikować. Musisz również dać wyszukiwarce jakiś rdzeń, z którego będzie można zidentyfikować utwór, co oznacza, że znasz wystarczająco dużo tekstu lub melodii, aby uruchomić mecz.

Mimo to, zazwyczaj wystarczy kilka sekund nagrania (Midomi sugeruje 10), aby uzyskać wyniki wyszukiwania. Następnie można posłuchać klipu z tego, co Midomi identyfikuje jako oryginalny występ, jak również klipów innych użytkowników, którzy śpiewali w swoich własnych zapytaniach wyszukiwania z tego utworu. Na zestaw wyników wpływają inni użytkownicy, którzy wyszukiwali ten utwór i znaleźli odpowiednie dopasowanie, więc z czasem dokładność całej bazy danych teoretycznie również się poprawia.

Midomi posiada również aplikację na iPhone'a, Midomi Ultra, która zapewnia tę samą funkcjonalność, umożliwiającą rozpoznawanie utworów w podróży. Można również po prostu przytrzymać go do głośnika i oprzeć zapytanie na samym utworze. Sprawdź krótką demonstrację wideo poniższej aplikacji, która również integruje się z Twitterem i Facebookiem w celu społecznościowego udostępniania znalezionych przez Ciebie utworów.

Shazam

Shazam jest podobny do Midomi, ale działa przede wszystkim jako aplikacja mobilna i nie zawiera zdolności do śpiewania lub nucenia melodii. Jednak jest on dostępny dla większej liczby platform i oferuje szybkie i dokładne wyniki wyszukiwania, po prostu trzymając telefon aż do źródła piosenki.

Dzięki aplikacjom dostępnym na iPhone'a, BlackBerry'ego i Androida (oraz innym platformom w Wielkiej Brytanii tylko w tej chwili), Shazam rzuca szerszą sieć pod względem obsługi platform. Posiadają również szereg integracji społecznościowych, w tym aplikację na Facebooka i inne sposoby na dzielenie się piosenkami i "muzycznymi momentami" ze znajomymi.

Możesz również dowiedzieć się więcej o artyście po zidentyfikowaniu utworu, a także uzyskać linki do natychmiastowego zakupu utworu lub obejrzenia powiązanych z nim filmów na YouTube.

ScreenTunes

Jeśli jest to melodia ze ścieżki dźwiękowej do filmu, która utkwiła ci w mózgu, albo po prostu nie pamiętasz nazwy tej piosenki z tego filmu, ScreenTunes może być w stanie ci pomóc. Zmywając dane ścieżki dźwiękowej IMDB za pomocą interfejsu API LyrcisFly, ScreenTunes umożliwia wyszukiwanie według piosenki lub tytułu filmu albo według konkretnego tekstu.

Na stronie z wynikami wyszukiwania możesz posłuchać utworu w trybie online lub kupić go w iTunes lub Amazon. Możesz również kliknąć na tytuł filmu, aby zobaczyć pozostałe utwory z tego filmu. Twórca, licealista, mówi, że następne będzie wyszukiwanie artystów.

Teksty stron internetowych

Istnieje wiele stron poświęconych tworzeniu baz danych tekstów piosenek, więc jeśli znasz niektóre z nich, ale nie czujesz się komfortowo próbując śpiewać lub nucić melodię, wypróbuj jedno z tych miejsc.

Znajdź tekst piosenki TUTAJ

O portalu

Zrelaksuj się czytając artykuły zawarte na naszym portalu. Zainspiruj się nowymi trendami w urządzaniu wnętrz, czy kreowaniu własnego wizerunku. 

W razie zapytań o możliwość zamieszczenia własnych publikacji skontaktuj się z naszą redakcją pisząc na adres mailowy: redakcja@kolekcjastylu.pl

Warto zobaczyć