Miejsce stylowych ludzi

Uprawa marihuany na świecie

Uprawa marihuany na świecie

W Polsce za posiadanie marihuany grozi pozbawienie wolności do lat 3. Za dystrybucję - 10 lat, a za sprzedaż osobie nieletniej nawet do 15 lat pozbawienia wolności. W większości państw w Europie marihuana jest nielegalna lub swobodne zażywanie jej jest mocno ograniczone, lecz coraz więcej z nich decyduje się na zmiany w prawie, legalizując, dekryminalizując lub depenalizując konopie. W Polsce jeszcze daleko do zmian, chociaż została zreformowana ustawa dotycząca marihuany leczniczej, która jest przepisywana na receptę. W jakich krajach natomiast możemy swobodnie prowadzić legalną uprawę marihuany?

Europa gotowa na zmiany

W Europie marihuanę możemy kupić swobodnie w Holandii oraz uprawiać ją (można posiadać maksymalnie 5 krzaków na własny użytek). Taka liberalizacja dotyczy także Czech, w których obywatel także może hodować w mieszkaniu pięć krzaków konopi.  W ślad tych państw poszły takie kraje jak Austria - gdzie posiadanie i hodowla marihuany jest zdepenalizowana (czyli rezygnacja z określonego czynu określonego wcześniej jako przestępstwo lub wykroczenie). Taka sama sytuacja jest także w Hiszpanii. 

W niektórych krajach dozwolona jest tylko medyczna marihuana. W Niemczech na przykład, od marca 2017 roku jest przeznaczona tylko i wyłącznie dla chorych pacjentów - głównie cierpiących na chroniczny ból, ze stwardnieniem rozsianym lub pacjentom cierpiących na nudności związane z chemioterapią. Nad każdym przypadkiem czuwa lekarz, który przepisuje lek indywidualnie. Warto wspomnieć, że medyczna marihuana jest refundowana całkowicie przez państwo. W Polsce receptę na medyczną marihuanę może wystawić każdy lekarz.

Stany Zjednoczone liberalizują prawo

W niektórych stanach w USA można już coraz swobodnej hodować marihuanę. Pionierem w tej dziedzinie stało się Kolorado, które jako pierwszy stan w Ameryce zalegalizował medyczną marihuanę w 2013 roku. W niektórych stanach jak na przykład Kalifornia można posiadać ok. 29 gramów (uncję) marihuany oraz hodować do 6 krzaków. Konopie indyjskie w celach rekreacyjnych posiadać można w 9 stanach. Warto wspomnieć, że Stany, które zalegalizowały marihuanę, notują ogromny wzrost przychodów, dzięki opodatkowaniu rośliny.

Kraje na świecie a uprawa marihuany 

W niektórych krajach posiadanie i uprawa marihuany jest całkowicie legalna. Takim państwem jest Urugwaj, który jako pierwszy kraj na świecie wprowadził całkowitą legalizację konopi, czyli posiadanie, zażywanie, uprawianie i handel marihuaną. Dodatkowo każdy obywatel może kupić do 6 krzewów rocznie, a także tworzyć kluby palaczy, które mogą stanowić nawet do 45 osób. Taki klub może hodować do 99 krzaków w ciągu roku. Jamajka, chociaż kojarzy nam się z marihuaną, dopiero w 2015 roku została zdekryminalizowana. Można posiadać do 56 gramów marihuany oraz hodować do 5 krzaków. Za przekroczenie dozwolonych ilości grozi mandat.

Więcej informacji na stronie ganjafarmer.com.pl

O portalu

Zrelaksuj się czytając artykuły zawarte na naszym portalu. Zainspiruj się nowymi trendami w urządzaniu wnętrz, czy kreowaniu własnego wizerunku. 

W razie zapytań o możliwość zamieszczenia własnych publikacji skontaktuj się z naszą redakcją pisząc na adres mailowy: redakcja@kolekcjastylu.pl

Warto zobaczyć