Miejsce stylowych ludzi

Tonery zamienniki – jakość za rozsądną cenę

Tonery zamienniki – jakość za rozsądną cenę

Drukarka to obecnie jedno z najbardziej standardowych urządzeń, jakie można znaleźć w biurach. Używane są codziennie, a w niektórych firmach pracują non-stop. Wielu ludzi decyduje się także na zakup mniejszych modeli do domów. Niezależnie od tego, gdzie będziemy używać drukarki, od czasu do czasu trzeba będzie zmienić toner. Prawdopodobnie większość ludzi myśli, że zmieniać kartridże można tylko w drukarkach atramentowych. Nic bardziej mylnego. 

Co to są tonery do drukarek

Drukarki laserowe kiedyś uznawane były za luksus. Jednak szybko znacznie potaniały i obecnie są już powszechnie dostępne. Ich zaletą jest szybkie działanie. Są też bardziej wydajne, dlatego firmy często decydują się na wybór właśnie takiego urządzenia. Aby można było przenieść tekst lub obraz na kartkę papieru trzeba wyposażyć urządzenie w specjalny toner. Jest to dość skomplikowana substancja chemiczna, która musi spełniać wiele wymagań, Terminem „toner” są obecnie określane wszystkie wkłady wymienne do drukarek. Jest to proszek, który znajduje się w kasecie laserowej. Stanowi on mieszaninę ładunku elektrostatycznego (żelazo) i cząstek czerniących papier (sadza). Jest to oczywiście bardzo duże uproszczenie. Kluczowe jest natomiast, że każdy producent drukarek tworzy swoje kasety laserowe, które pasują do określonego modelu. 

W drukarce laserowej toner nie zasycha. Jest to dość duże udogodnienie w porównaniu z bardziej tradycyjnymi drukarkami atramentowymi, w których tusz ma formę ciekłą. Wcześniej zostało wspomniane, że w laserowych odpowiednikach jest to proszek. Dlatego nie zostawia on plam. 

zamienniki tonerów

Zamienniki tonerów

Kupując drukarkę lub inne urządzenie, chcemy aby służyło nam ono przez wiele lat. Dlatego najczęściej decydujemy się na firmy z dobrą renomą, które cieszą się dobrą opinią wśród klientów. Tak też jest w przypadku drukarek. Musimy jednak pamiętać, że w każdym modelu tusz kiedyś się skończy. Dlatego należy co jakiś czas wymieniać tonery. Niestety nie należą one do najtańszych. W związku z tym wiele firm zdecydowało się przygotować specjalną ofertę tonerów zamienników. Cechują się one praktycznie taką samą jakością jak ich oryginalne odpowiedniki. Są też tak samo wydajne. Mają one jednak pewną istotną zaletę. A mianowicie są znacznie tańsze. Dlatego decydują się na nie osoby prywatne oraz firmy.  

Czasami klienci mają jednak wątpliwości, czy używanie tańszych zamienników nie wpłynie na gwarancje. Serwisy bardzo często zasłaniają się kartami gwarancyjnymi, według których powinno się używać tylko oryginalnych tonerów. Warto podkreślić, że nie jest do zgodne z prawem. Regulacje prawne obowiązujące na terenie całej Unii Europejskiej podkreślają, że autoryzowane serwisy nie mogą anulować gwarancji, nawet jeśli klienci używają tańszych zamienników. Podstawą prawną w tym wypadku jest  Dyrektywa Rady 93/13/EWG z dnia 5 kwietnia 1993 r. w sprawie nieuczciwych warunków w umowach konsumenckich. Jeśli jednak w serwisach gwarancyjnych cały czas odmawiają nam pomocy, to zawsze można zwrócić się do Powiatowego  Rzecznika Praw Konsumentów.

Gdzie kupić tonery?

Tonery można kupić w sklepach stacjonarnych lub internetowych. Obecnie coraz więcej ludzi decyduje się na zakupy online, które pozwalają oszczędzić czas. Warto zatem skorzystać z usług firmy Lobos. Jest to przedsiębiorstwo, które już od wielu lat zajmuje się kompleksową obsługą klientów biurowych oraz indywidualnych. Ofercie firmy klienci znajdą szeroką gamę tonerów zamiennych, które odznaczają się wysoką jakością oraz stosunkowo niską ceną. 

O portalu

Zrelaksuj się czytając artykuły zawarte na naszym portalu. Zainspiruj się nowymi trendami w urządzaniu wnętrz, czy kreowaniu własnego wizerunku. 

W razie zapytań o możliwość zamieszczenia własnych publikacji skontaktuj się z naszą redakcją pisząc na adres mailowy: redakcja@kolekcjastylu.pl

Warto zobaczyć