Miejsce stylowych ludzi

Ślub od pierwszego wejrzenia - źródła sukcesu

Ślub od pierwszego wejrzenia - źródła sukcesu

„Ślub od pierwszego wejrzenia” to jeden z najlepiej znanych reality show emitowanych w Polsce. I choć format ten nie jest naszym rodzimym, nie minęło wiele czasu, a okazało się, że przypadł on do gustu publiczności w kraju. Polacy z wypiekami na twarzy analizowali kolejne perypetie małżonków połączonych przez los w tak nietypowy sposób. Trudno było zresztą nie pytać się o to, kto będzie miał wystarczająco dużo szczęścia, aby wytrwać w małżeństwie, a dla kogo rozstanie okaże się jedynym możliwym wyjściem.

Na czym polega idea programu?

Zasady programu nie należą do skomplikowanych. W oparciu o zróżnicowane kryteria tworzy się pary uczestników starając się, aby potencjalnie pasowały one do siebie. Analiza obejmuje badania psychologiczne, pod uwagę brane są przy tym nie tylko indywidualne upodobania, ale nawet zapachy potencjalnych partnerów. Pierwszym jest tak zwany etap wstępnych eliminacji i to właśnie wtedy wybierane są zestawienia, które mają szansę na przetrwanie jako małżeństwa. W czasie kolejnych etapów eksperci odwiedzają domy uczestników mających już za sobą etap eliminacji. To właśnie na tym etapie osoby deklarujące chęć udziału w programie dowiadują się, że został znaleziony dla nich maż lub zona. Potem wystarczy już tylko poinformować rodzinę i znajomych i można stanąć przed urzędnikiem stanu cywilnego. Z ta małą różnicą względem typowego ślubu, że stać będzie całkiem obcy człowiek.

Jak wygląda ślub?

Uczestnicy programu, którzy decydują się na wystąpienie w nim muszą być świadomi tego, że związek małżeński, jaki zawierają, jest zgodny z literą prawa. Urzędnik stanu cywilnego rzeczywiście jest urzędnikiem państwowym, samo miejsce udzielenia ślubu jest zaś wyznaczane przez osobę odpowiadającą za produkcję programu. Uroczystość zaślubin wygląda zawsze tak samo. Pan Młody oczekuje swojej wybranki i poznaje ją tuż przed zawarciem małżeństwa. Para nie m żadnego wpływu na wygląd przyjęcia weselnego dla rodziny i znajomych te jest bowiem organizowane bez jej udziału. Młodzi muszą więc już na tym etapie sprostać przynajmniej kilku niemałym wyzwaniom takim, jak choćby szybkie zapoznani się z rodzinami, pierwszy taniec oraz… pierwszy pocałunek.

Czas na podróż poślubną

Oczywiście, nie oznacza to, że młodzi nie mają żadnej szansy na poznanie się. Producent wysyła ich w podróż poślubną, która jest okazją do dowiedzenia się o sobie więcej. To właśnie podczas niej najczęściej pokonywane są kolejne bariery, a osoby, które zdecydowały się na udział w show poznają swoje motywacje. Nie jest jednak łatwo, uczestnicy programu muszą bowiem liczyć się z tym, że wszystkie ich poczynania będą śledzone przez kamery.

Gdy minie czas beztroski

Po powrocie z podróży poślubnej para odwiedza się wzajemnie w miejscu zamieszkania. Ma to duże znaczenie, właśnie na tym etapie zapada bowiem decyzja dotycząca tego, gdzie zamieszkają małżonkowie. Po pewnym czasie znowu możemy spotkać małżonków. Są oni zapraszani do studia, w którym, w obecności ekspertów, mogą zdecydować o swoim dalszym losie, czy o pozostaniu razem, czy o rozwodzie.

Największy sukces

Najpiękniejsza historia pochodzi z trzeciego sezonu polskiej edycji show, w czasie której poznali się Adrian i Anita. Para okazała się na tyle dobrze dopasowana, że zdecydowała się na pozostanie w związku ciesząc się też z przyjścia na świat swojego pierwszego dziecka. Niestety, większość związków, nawet pomimo starannego dopasowania, nie utrzymuje się.

Więcej na temat programu znajdziesz w artykule: https://styl.fm/tagi/slub-od-pierwszego-wejrzenia

O portalu

Zrelaksuj się czytając artykuły zawarte na naszym portalu. Zainspiruj się nowymi trendami w urządzaniu wnętrz, czy kreowaniu własnego wizerunku. 

W razie zapytań o możliwość zamieszczenia własnych publikacji skontaktuj się z naszą redakcją pisząc na adres mailowy: redakcja@kolekcjastylu.pl

Warto zobaczyć