Miejsce stylowych ludzi

Okulary progresywne - które wybrać?

Okulary progresywne - które wybrać?

Wraz z wiekiem narząd wzroku ulega nieuniknionym zmianom. Wzrok pogarsza się i tylko w wyjątkowych sytuacjach nie jest konieczne noszenie szkieł progresywnych. Stworzone one zostały dla tych, którzy dotknięci zostali starczowzrocznością. Jest to schorzenie występujące naturalnie, które pojawia się po 40 roku życia. Jakie okulary progresywne wybrać? 

W dojrzałym wieku narząd wzroku ulega nieodwracalnym zmianom. Mięśnie, które są odpowiedzialne za wygląd soczewki, muszą pracować wydajniej aby zapewnić właściwą akomodację. Objawem tego jest częste i przewlekłe zmęczenie oczu, któremu bardzo często towarzyszy ból głowy. W wyniku tego czytanie książki odbywa się z dalszej odległości. Jest to dosyć kłopotliwe, szczególnie w miejscach publicznych, w których wymaga się przeczytania treści napisanej niewielką czcionką. Przydatne i zbawienne okazują się szkła progresywne, dzięki którym możliwe jest dokładne widzenie zarówno z bliska jak i z daleka. 

Okulary progresywne opinie

Okulary progresywne to kosztowny gadżet, który jednak jest wart swojej ceny. W pewnym wieku zdrowie i prawidłowa funkcjonalność narządu wzroku powinna stać się priorytetem, dlatego nie warto oszczędzać. Jakie są opinie na temat okularów progresywnych? Większość klientów deklaruje, że noszenie odpowiednio dopasowanych szkieł zdecydowanie ułatwia codzienność. Dla wielu jest to spory wydatek, lecz zdarza się on raz na dobrych kilka lat, dlatego warto w niego zainwestować. Odczucia dotyczące noszenia okularów progresywnych są mocno indywidualne, zależą przecież od właściwego dopasowania ich pod wadę wzroku. Szkła progresywne posiadają ostre pole, które może być mocno ograniczone. Dla wielu klientów stanowi to spore wyzwanie. Znaczna część salonów okulistycznych daje możliwość przetestowania okularów próbnych w celu zapoznania i przyzwyczajenia się do nich.

okulary progresywne cena

Okulary progresywne cena

Okulary progresywne to niemały wydatek, który dla wielu może okazać się poważnym obciążeniem portfelu. Wysoka jakość oraz precyzyjne wykonanie szkieł progresywnych z pewnością będzie kosztowne. Specjaliści ostrzegają, że do tego produktu należy się przyzwyczaić, ponieważ na szkła progresywne składają się aż trzy rodzaje okularów. Cena za okulary progresywne zaczyna się od kilkuset złotych w górę. Koszt wyprodukowania produktu wiąże się przede wszystkim z wykorzystaniem surowców, ich jakością oraz obecnością lub brakiem dodatkowych detali. 

Okulary dwuogniskowe czy progresywne?

Które okulary wybrać? Dwuogniskowe czy może progresywne? Czym się różnią? Zarówno pierwszy jak i drugi rodzaj szkieł mocno różni się od siebie. Różnice widoczne są nie tylko w cenie, lecz także w widzeniu. 

Te pierwsze charakteryzują się dwoma obszarami korekcji wzroku. Górna część przeznaczona jest do widzenia dali, zaś dolna do widzenia bliży. Linia zmiany korekcji jest zatem mocno widoczna. Wadą może okazać się niewyraźne zarysowanie przedmiotów, które znajdują się w pośredniej odległości. Kolejną wadą jest odczuwalny dyskomfort przenoszenia wzroku na różny dystans. 

Szkła progresywne przeznaczone są dla bardziej wymagających klientów, którzy cenią sobie płynne i praktycznie niewidoczne przejścia pomiędzy widzeniem w dali jak i bliży. Soczewki progresywne są wieloogniskowe. Zapewniają wyraźne widzenie z każdej odległości, posiadają najwyższy standard oraz komfort noszenia. Wykazują estetyczny i nienaganny wygląd. 

O portalu

Zrelaksuj się czytając artykuły zawarte na naszym portalu. Zainspiruj się nowymi trendami w urządzaniu wnętrz, czy kreowaniu własnego wizerunku. 

W razie zapytań o możliwość zamieszczenia własnych publikacji skontaktuj się z naszą redakcją pisząc na adres mailowy: redakcja@kolekcjastylu.pl