Miejsce stylowych ludzi

Najlepsze miejsca do czytania latem oraz dlaczego warto czytać

Najlepsze miejsca do czytania latem oraz dlaczego warto czytać

Czy czytasz książki? Jeśli tak - to świetnie! Jeśli nie - koniecznie przeczytaj ten artykuł, a zmienisz zdanie. Czytanie książek to nie tylko rozrywka, to przede wszystkim rozwój i możliwość nauczenia się czegoś nowego. Pewnie zastanawiasz się, w jaki sposób książki rozwijają. Prawda jest taka, że regularne czytanie wpływa - między innymi - na zasób słownictwa i poprawia pracę mózgu. W dalszej części artykułu poznasz najważniejsze powody, które zachęcą Cię do czytania. Dowiedz się, dlaczego warto czytać książki i po prostu zacznij!

Przygotowaliśmy listę naszych ulubionych miejsc, w których warto, a nawet trzeba sięgnąć po książkę! Słoneczna pogoda sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, więc korzystamy z każdej okazji, by wybrać się na spacer lub przejażdżkę rowerem. Nie zapomnij o książce, która dodatkowo umili Ci relaks!

Każdy z nas ma swoje ulubione miejsca, w których lubi zagłębiać się w lekturze. Pomimo faktu, że uwielbiamy czytać bez względu na to, gdzie się znajdujemy, miejsce ma znaczenie. Są po prostu przestrzenie, które sprzyjają czytaniu. Przed nami lato i sezon urlopowy, czyli okoliczności, które znacznie poszerzają możliwości znalezienia idealnego miejsca do czytania.

Plaża

O takim miejscu marzymy przez cały rok! Słońce, lekka bryza, stopy zanurzone w ciepłym piasku i świetna książka w ręku.

Ogród

Niektórzy z nas należą do tych szczęśliwców, którzy posiadają ogród, w którym wystarczy postawić ławkę lub rozłożyć leżak i czytać godzinami!

Balkon i taras

Z balkonu lub tarasu można stworzyć piękny zielony zakątek. Wygodny fotel, kwiaty i słońce przebijające się zza chmur - idealny plan na popołudnie z książką.

Przytulna kawiarnia

Herbata, kawa, ciastko i przyjemna muzyka w tle - lokalna kawiarnia to idealny sposób na relaks, oderwanie się od domowych obowiązków. To opcja dla tych, którzy we własnym domu zawsze mają coś do zrobienia i trudno im znaleźć choćby chwilę na relaks. Tutaj skupią się na czytaniu!

Miejsce przy oknie

To chyba marzenie każdego czytelnika! Duże okno z pięknym widokiem i wygodne poduszki, w których można się zatopić i czytać godzinami. Tutaj można schować się przed upałem lub z bezpiecznego miejsca obserwować letnią burzę i podziwiać przyrodę między stronami powieści. Idealne miejsce do czytania.

Kącik domowy

Każdy kąt w domu będzie odpowiedni na takie miejsce. Najważniejsze, by był zaciszny i wygodny. Jeśli do czytania potrzebujesz ciszy i skupienia, takie miejsce nie będzie Cię rozpraszać! Relaksujące kolory, wygodne siedzisko, poduszka i gotowe!

Hamak

Czytanie w hamaku jest wyjątkowe. Nieczęsto mamy taką okazję. To miłe doświadczenie, bo kojarzy się z wakacjami i relaksem. Delikatne bujanie i odpowiednia książka - duet idealny!

Park

Koc, drzewo zapewniające cień, przekąska i orzeźwiający napój - tyle wystarczy, by znaleźć idealne miejsce do czytania!

Czytanie książki na czytniku e-book

5 powodów, dla których warto czytać książki

1. Ucz się, rozwijaj, myśl!

Bez względu na to, jaki gatunek książki wybierzesz, znajdziesz w niej przesłanie, które może całkowicie zmienić Twój punkt widzenia na konkretne kwestie. Ale to nie wszystko! Istnieje wiele poradników, które pomogą Ci poszerzyć wiedzę w interesującym Cię obszarze tematycznym, co z kolei może wpłynąć na rozwój Twoich umiejętności. Ponadto czytanie książek poprawia pamięć i koncentrację. Więcej ciekawostek czytelniczych i rekomendacji książkowych znajdziesz na https://kochamyczytac.pl/

2. Co to było za słowo?

Jak często zdarza Ci się, że nie możesz przypomnieć sobie jakiegoś słowa? Usilnie szukasz go w głowie, opisujesz, mylisz z innym... Nie, czytanie nie wyeliminuje tego zjawiska. Czasem po prostu tak się dzieje, ale jedno jest pewne - im więcej czytasz, tym rzadziej będzie Ci się to przytrafiać. Poszerzysz swoje słownictwo, poznasz więcej synonimów i w końcu zabłyśniesz w towarzystwie.

3. Dzieci nas nie słuchają, dzieci nas naśladują

Tyle się słyszy, że dzieci nie chcą czytać, że wolą spędzać czas z telefonem w ręku lub przed komputerem. Może to i prawda, ale nie bierze się znikąd. Dzieci uczą się przez naśladownictwo. Rodzicu, jeśli nie pokażesz dziecku, że czytanie to przyjemność, samo się tego nie nauczy. Zainspiruj je - idź do biblioteki lub księgarni, a następnie wspólnie przeczytajcie wybraną książkę.

4. Szara rzeczywistość kontra kolorowy świat

Ile razy dziennie narzekasz na szarą rzeczywistość? Jak często myślisz o tym, by być gdzieś indziej? Książki właśnie na to pozwolą. Czytając, przeniesiesz się do zupełnie innego świata. Może to być świat magii w książce fantasy, ale może to być po prostu urocza mała wioska w książce non-fiction. Sprawdź inne światy za tymi kolorowymi okładkami.

5. Wyróżnij się z tłumu

Co tu dużo mówić? Polacy czytają mało - i to jest fakt. Zrób pierwszy krok, bądź inny. Wyróżnij się i czytaj! Świata nie zmienisz, ale może zainspirujesz więcej osób i wyznaczysz nowy trend wśród swoich znajomych.

Czy warto czytać książki? Warto!

Jak widać, jest wiele powodów, które zachęcają do regularnego czytania książek. Rynek wydawniczy jest pełen różnych gatunków książek, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie. Czytanie książek rozwija i pomaga inaczej spojrzeć na świat. Jeśli nie wierzysz, po prostu to sprawdź. Miłego czytania!

O portalu

Zrelaksuj się czytając artykuły zawarte na naszym portalu. Zainspiruj się nowymi trendami w urządzaniu wnętrz, czy kreowaniu własnego wizerunku. 

W razie zapytań o możliwość zamieszczenia własnych publikacji skontaktuj się z naszą redakcją pisząc na adres mailowy: redakcja@kolekcjastylu.pl