Miejsce stylowych ludzi

Kubeczek menstruacyjny - nowoczesny sposób na komfort podczas miesiączki

Kubeczek menstruacyjny - nowoczesny sposób na komfort podczas miesiączki

Jak dotąd kobiety podczas miesiączki mogły korzystać z dwóch rodzajów środków higienicznych - tamponów lub podpasek. Od kilku lat na polskim rynku funkcjonuje jednak nowy produkt - kubeczek menstruacyjny, dzięki któremu panie mogą zyskać komfort w tym trudnym dla siebie czasie. 

  1. Czym jest kubeczek menstruacyjny?
  2. Jak działa kubeczek menstruacyjny?
  3. Jak prawidłowo używać kubeczka menstruacyjnego? 

Kubeczek menstruacyjny to nowoczesny środek higieniczny, który z biegiem czasu zyskuje coraz większą liczbę zwolenniczek wśród kobiet w każdym wieku. Przystępna cena, łatwy sposób aplikacji oraz możliwość wielorazowego użytku sprawiają, że ta metoda daje pewną ochronę podczas krwawień miesiączkowych i duże oszczędności. 

Czym jest kubeczek menstruacyjny? 

Kubeczek menstruacyjny (miseczka menstruacyjna) ma formę elastycznego kapturka, który kształtem przypomina malutki dzwoneczek. Wykonany jest zazwyczaj z silikonu, gumy lub tworzywa termoplastycznego, a na końcu węższej części znajduje się tzw. łodyżka, która ułatwia aplikację kubeczka w pochwie. Miseczki menstruacyjne to środki higieniczne wielokrotnego użytku - wystarczy odpowiednia pielęgnacja i przechowywanie zgodnie z zaleceniami producenta, aby produktu można było używać nawet przez 12 lat! 

Jak działa kubeczek menstruacyjny? 

Dobrze znane środki higieniczne dla kobiet - podpaski i tampony - wchłaniają wydzieliny miesiączkowe. Kubeczek menstruacyjny działa zupełnie inaczej - nie wchłania wypływającej wydzieliny, ale zbiera ją. Trzeba jednak pamiętać, że każdy kubeczek ma określoną pojemność, więc należy go opróżniać co kilka godzin - częstotliwość zależy od preferencji kobiety i intensywności krwawienia. Początkowo czynność tę warto wykonywać co 3-4h, czyli w takim czasie jak wymianę tamponu lub podpaski, aby kobieta mogła obserwować ilość wydzieliny i nauczyć się, jak często musi opróżniać kubeczek. Nie można jednak robić tego rzadziej niż raz na 8-12h. 

Jak prawidłowo używać kubeczka menstruacyjnego?

Wbrew powszechnym obawom, używanie kubeczka menstruacyjnego jest bardzo łatwe, a aplikacji można się nauczyć już po kilku próbach. Prawidłowo założony kubeczek zbiera całą wydzielinę i nie powoduje jej wyciekania na bieliznę. Przed aplikacją mieczki należy dokładnie umyć ręce - dbanie o higienę rąk znacząco ogranicza możliwość infekcji intymnych. Szerszą część kubeczka należy zgiąć na kształt litery C lub S, a następnie wsunąć kubeczek do pochwy - nieco płycej niż tampon. Po zaaplikowaniu, miseczka sama powinna się rozwinąć i zassać.

Artykuł sponsorowany

O portalu

Zrelaksuj się czytając artykuły zawarte na naszym portalu. Zainspiruj się nowymi trendami w urządzaniu wnętrz, czy kreowaniu własnego wizerunku. 

W razie zapytań o możliwość zamieszczenia własnych publikacji skontaktuj się z naszą redakcją pisząc na adres mailowy: redakcja@kolekcjastylu.pl

Warto zobaczyć