Miejsce stylowych ludzi

Kilka rzeczy, których nie wiedziałeś o "Zmierzchu".

Kilka rzeczy, których nie wiedziałeś o "Zmierzchu".

 

Po tym jak pierwszy film "Zmierzch" trafił do kin 21 listopada 2008 roku, wprawił dziewczyny w szaleństwo. Film stał się tak wielkim przebojem wśród widzów, że doprowadził do powstania kolejnych czterech filmów, opartych na powieściach Stephenie Meyer.

Zapaleni fani, którzy analizowali książki, wielokrotnie oglądali flipy i oglądali wywiady z obsadą, zapewne wiedzą sporo ciekawostek na temat franczyzy (np. fakt, że Taylor Lautner nosił swędzącą perukę, a Meyer zrobił kameę podczas sceny w restauracji).

Aby uczcić 11-letnią rocznicę "Zmierzchu", Insider przeczesał "Zmierzch": Notatnik reżyserski", który reżyserka Catherine Hardwicke wydała w 2009 roku, by znaleźć jeszcze więcej szczegółów na temat realizacji filmu.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się faktów o tym, jak powstał pierwszy film, od ilości prób opanowania ujęcia jabłka do chłodnej temperatury, z jaką aktorzy musieli zmierzyć się podczas kręcenia sceny balowej.  

Jeden z ulubionych deserów Belli (szewc jagodowy) pochodził prosto z menu deserowego miejscowej jadłodajni.

Catherine Hardwicke wysłała menu do scenarzystki Melissy Rosenberg, która włączyła to danie do sceny knajpy między Bellą a jej ojcem.

Włosy Stewart zostały przefarbowane, a pod jej naturalnymi kędziorkami dodano kawałek włosów, dzięki czemu wyglądają grubiej.

Nosiła też brązowe styki, aby dopasować je do opisu postaci. Stewart ma naturalne zielone oczy.

Kiedy Pattinson po raz pierwszy wchodzi do stołówki, jego prawdziwa siostra, Lizzie Pattinson, śpiewa wokale na odtwarzanym utworze.

Jest trzy lata starsza od swojego brata. 

Głos Lizzie słychać słabo w "Who Are They", który jest częścią partytury Cartera Burwella do filmu. 

Aby sfilmować scenę, w której ręka Edwarda zderza się z samochodem na szkolnym parkingu, użyto "miękkich paneli metalowych z plastelinowymi podkładami, które uformowały się" do kształtu dłoni Pattinsona przy uderzeniu.

Scena ta została dokładnie zaplanowana, aby zapobiec urazom na miejscu.

Aby przygotować się do swojej roli, Pattinson ćwiczył pięć godzin dziennie i nauczył się grać w baseball, walczyć i wykonywać akrobacje.

Aby móc wsiąść za kierownicę podczas filmu, Pattinson musiał również uzyskać prawo jazdy z Oregonu.

Hardwicke początkowo przewidywał, że Edward będzie miał "długie, "ponadczasowe" włosy, więc asystentka fryzjera filmu udzieliła Pattinsonowi przedłużenia.

Pattinson "nienawidził" jej, więc zdrapał ją i rozwinął swoją ikoniczną fryzurę.

Ikoniczny strzał jabłkowy zabrał 13 prób paznokci.

Tak jak się poddali, to w końcu się udało.

Dwie własne piosenki Pattinsona są częścią ścieżki dźwiękowej filmu.

Jego utwór "Never Think" zagrał, gdy Bella i Edward jedli w restauracji (i pojawia się na ścieżce dźwiękowej). Drugi, "Let Me Sign", został zagrany, kiedy Bella zaczęła tracić krew po ataku Jamesa w studio baletowym.

Proces, który sprawił, że skóra Roba wyglądała, jakby była błyszcząca, nie był efektowny.

Testowali różne metody przez miesiące. W końcu zdecydowali się na skanowanie i mapowanie jego ciała przed dodaniem warstw efektów.

Dom Cullenów był nowym budynkiem zbudowanym przez szefa marketingu.

Aby pokazać, że rodzina wampirów uczęszczała na przestrzeni lat do kilku szkół, Hardwicke wpadł na pomysł, aby na jednej ze ścian umieścić kolaż czapki z daszkiem. 

Hardwicke znał Nikki Reed (która grała Rosalie) przed obsadzeniem jej, bo pracowali razem przy filmie "Trzynastka".

Reed wystąpił w filmie w roli Evie Zamora w 2003 roku.

Zobacz także: Kino Gliwice Repertuar kin Gliwice

O portalu

Zrelaksuj się czytając artykuły zawarte na naszym portalu. Zainspiruj się nowymi trendami w urządzaniu wnętrz, czy kreowaniu własnego wizerunku. 

W razie zapytań o możliwość zamieszczenia własnych publikacji skontaktuj się z naszą redakcją pisząc na adres mailowy: redakcja@kolekcjastylu.pl

Warto zobaczyć