Miejsce stylowych ludzi

Jakie oświetlenie do łazienki?

Jakie oświetlenie do łazienki?

Łazienka – oaza spokoju i miejsce odpoczynku po ciężkim dniu. Musi być nie tylko funkcjonalna i ładnie urządzona, ale także właściwie oświetlona. Jakie zatem oświetlenie do łazienki wybrać? Na co zwrócić uwagę? Parametry, estetyka, funkcjonalność?

Oświetlenie funkcjonalne    

Wiele czynności, które wykonujemy w łazience wymaga światła funkcjonalnego. Wśród nich jest golenie, czesanie czy wykonywanie precyzyjnego makijażu. Z tego względu powinniśmy zadbać o dobre oświetlenie nad lustrem i z jego boku. Jego minimalna moc powinna wynosić 60 W. Pamiętajmy jednak, że światło emitowane przez ten rodzaj oświetlenia powinno być  rozproszone i nie może  razić w oczy. Ważne jest także, żeby nie zmieniało rzeczywistych kolorów przedmiotów. Mając na uwadze powyższe wskazówki wato wybrać oświetlenie mające wskaźnik oddawania barw na poziomie co najmniej 80.             

Funkcjonalne światło warto także umieścić nad prysznicem lub wanną. Wielu z nas chciałoby zamontować w swojej łazience dobrej jakości oświetlenie funkcjonalne. Jednym z problemów jest brak wystarczającej ilości gotówki. Co zrobić w takiej sytuacji? Pomocna może okazać się szybka gotówka. Jednak szybka gotówka wymaga spłaty w przyszłości, o czym powinniśmy pamiętać.          

Oświetlenie ogólne     

Nie możemy jednak zapomnieć o świetle ogólnym w łazience. Musi być one mocne, ale także dobrze rozmieszczone. Jego montaż ułatwia wykonywanie wszystkich czynności w łazience. Ten rodzaj oświetlenia montowany jest na suficie albo na ścianach. Jednym z możliwych do zastosowania rozwiązań są oprawy LED i oczka.  Stanowczo odradzamy lampy wiszące, gdyż są one po prostu niepraktyczne. Takie rozwiązanie możemy wprowadzić do aranżacji wnętrza jedynie w sytuacji posiadania wysokiej łazienki. Przełącznik światła ogólnego najlepiej umieścić przy wchodzeniu do łazienki. To bardzo praktyczne podejście. Jeżeli nie dysponujemy odpowiednią gotówką możliwą do przeznaczenia na ten cel, to pomocna może okazać się szybka gotówka.    

Nastrój, nastrój – jak go zbudować?             

Łazienka jest także miejscem relaksu, więc dobrze sprawdza się w niej światło dekoracyjne. Jego zadaniem jest stworzenie przytulnego nastroju, który pozwoli na zażycie kąpieli w odpowiednim klimacie. Kto z nas nie chciałby zrelaksować się po ciężkim dniu pracy podczas aromatycznej kąpieli w nastrojowym świetle. Oświetlenie dekoracyjne najlepiej wygląda pod wanną albo we wnękach.

 

Artykuł partnera

O portalu

Zrelaksuj się czytając artykuły zawarte na naszym portalu. Zainspiruj się nowymi trendami w urządzaniu wnętrz, czy kreowaniu własnego wizerunku. 

W razie zapytań o możliwość zamieszczenia własnych publikacji skontaktuj się z naszą redakcją pisząc na adres mailowy: redakcja@kolekcjastylu.pl

Warto zobaczyć