Miejsce stylowych ludzi

Jak zamówić pranie wersalki do domu?

Jak zamówić pranie wersalki do domu?

Wersalki lub kanapy znajdują się praktycznie w każdym domu. Są to ozdoby naszych salonów. Mnogość dostępnych wzorów i kolorów sprawia, że można je dopasować do każdego wystroju. Jeżeli chcesz odpowiednio zadbać o swoje meble tapicerowane, możesz skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy, która oferuje pranie wersalki z dojazdem do Twojej lokalizacji.

Zaniedbane meble tapicerowane mogą stanowić siedlisko dla niebezpiecznych dla naszego zdrowia drobnoustrojów, które gnieżdżą się w zbitym brudzie. Zanieczyszczenia te znajdują się w głębokiej części tkaniny. Nawet pomimo tego, że regularnie czyścisz swoje meble wypoczynkowe przy pomocy ogólnodostępnych środków czystości, to zanieczyszczenia mogą wciąż się znajdować w niedostępnych dla Ciebie warstwach materiału.

Zależy Ci na zdrowiu Twoim, domowników oraz pracowników? W takim razie powinieneś regularnie zamawiać profesjonalne pranie wersalki, aby pozbyć się z Twoich tkanin roztoczy. Czyszczenie wersalki metodą ekstrakcyjną realizowane jest pod wskazanym przez Ciebie adresem, może to być zarówno Twój dom, jak i Twoje biuro. Ofertę dla mieszkańców miasta Rembertów znajdziesz tutaj: https://pranie-tapicerki-warszawa.pl/rembertow/

Skuteczne pranie wersalki – przebieg procesu

Pranie metodą ekstrakcyjną polega na zastosowaniu sprzętu wysokiej jakości. Niezbędnym elementem, który pozwala przeprowadzić cały proces skutecznie, jest jednak pracownika. To właśnie z tego powodu do realizacji zlecenia oddelegowany zostaje wyłącznie ten pracownik, który przeszedł odpowiednie szkolenie oraz dysponuje dostateczną wiedzą.

Chcesz wiedzieć, w jaki sposób wygląda pranie wersalki metodą ekstrakcyjna? Wszystko zaczyna się od przyjazdu pracownika pod wskazany przez Ciebie adres. Zabierze on ze sobą cały niezbędny sprzęt. Nie musisz wcześniej przygotowywać mebli przed praniem, wszystkim zajmie się specjalista. Wskaż fachowcowi meble, które chcesz poddać praniu.

  1. - Pierwszą czynnością, którą podejmie specjalista, będzie dokładna analiza materiału. Jej celem jest rozpoznanie rodzaju tkaniny. Na tej podstawie dobiera się odpowiedni preparat, który umożliwi skuteczne usunięcie zanieczyszczeń. Analizie podlega również stopień zabrudzenia oraz rodzaj zanieczyszczeń, ponieważ to również ma spory wpływ na dobór detergentu.
  2. Drugi krok to dokładne odkurzanie. Pracownik przy pomocy wydajnego odkurzacza usuwa zanieczyszczenia, które określamy mianem „suchych”. Są to szczególnie niebezpieczne dla tkaniny zabrudzenia, takie jak piasek czy okruchy. Są one bardzo niepożądane, ponieważ znacznie przyspieszają proces przecierania się materiału. Przez ostre krawędzie, mogą prowadzić do powstawania nieestetycznych przetarć.
  3. Następnie fachowiec zajmuje się wybawieniem najbardziej uporczywych plam. W tym celu wykorzystuje specjalne odplamiacze, które są intensywne w działaniu. Rozprowadza się je wyłącznie po powierzchni plamy. Konieczne jest działanie miejscowe, ponieważ przez wysokie stężenie substancji aktywnych mogłyby uszkodzić niektóre części tkaniny.
  4. Ostatnim krokiem jest zasadnicze pranie. Polega ono na rozprowadzeniu po całej powierzchni tkaniny odpowiedniego detergentu. Wnika on w strukturę materiału i wybawia gromadzący się tam brud. Pozostawiony na chwilę zmiękcza zabrudzenia oraz ułatwia ich wybawienie. Następnie przy pomocy specjalistycznych urządzeń pracownik odsysa rozpuszczony brud wraz z nadmiarem wilgoci.

W ten sposób przeprowadza się czyszczenie wersalki metodą ekstrakcyjną. Sposób ten jest skuteczny oraz nie zajmuje wiele czasu. Proces prania nie powinien nastręczyć trudności domownikom lub pracownikom.

Zamów czyszczenie wersalki

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak często należy przeprowadzać taki proces. Częstotliwość zależy przede wszystkim od tego, w jakim stopniu Twoje meble są eksploatowane. Jeżeli prowadzisz swoje biuro, przez które dziennie przechodzi kilkadziesiąt lub nawet kilkaset osób, to prawdopodobnie wersalki będą potrzebowały częstszego prania, niż ma to miejsce w przypadku domu jednorodzinnego.

Wyjściową wartością polecaną przez specjalistów jest jedno pranie w ciągu roku. Jeżeli odczuwasz taką potrzebę, możesz zwiększyć ją do dwóch zabiegów w ciągu jednego roku. Oczywiście pomiędzy tymi praniami warto, jest samodzielnie odświeżać tkaninę. Można to robić przy pomocy szarego mydła oraz ciepłej wody. Jest to metoda znana od lat oraz bezpieczna.

Jeżeli chcesz poznać inne metody dbania o swoją tapicerkę meblową, to podczas wizyty wykwalifikowanego pracownika możesz go zapytać o zalecane metody pielęgnacji. Z chęcią doradzi Ci on, w jaki sposób powinieneś dbać o swoją konkretną wersalkę lub kanapę. Uwzględni on rodzaj materiału oraz czynniki, na które narażone są meble wypoczynkowe w Twoim domu lub biurze.

Fachowe czyszczenie wersalki niesie ze sobą wiele plusów, przede wszystkim w ten sposób możesz wyeliminować niechciane drobnoustroje. To również świetny sposób na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów, które mogą pojawić się po jakimś czasie użytkowania mebli. Specjalistyczne pranie wersaliki zapewnia również długotrwałą ochronę przed działaniem promieniowania UV.

Artykuł sponsorowany

O portalu

Zrelaksuj się czytając artykuły zawarte na naszym portalu. Zainspiruj się nowymi trendami w urządzaniu wnętrz, czy kreowaniu własnego wizerunku. 

W razie zapytań o możliwość zamieszczenia własnych publikacji skontaktuj się z naszą redakcją pisząc na adres mailowy: redakcja@kolekcjastylu.pl

Warto zobaczyć