Miejsce stylowych ludzi

Jak wyciszyć dom, aby cieszyć się spokojem – panele akustyczne

Jak wyciszyć dom, aby cieszyć się spokojem – panele akustyczne

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) hałas jest bardzo szkodliwym czynnikiem dla ludzkiego zdrowia. Niestety rozwój technologiczny, jaki nastąpił przez ostatnie dziesięciolecia, sprawia, że natężenie dźwięku wcale się nie zmniejsza. Producenci najróżniejszych urządzeń starają się stworzyć ciche modele np. odkurzaczy. Co jednak zrobić, gdy zmęczeni po całym dniu nie możemy odpocząć, bo zewsząd dochodzą do nas odgłosy z sąsiednich mieszkań?

Wpływ hałasu na zdrowie człowieka

Zacznijmy od wytłumaczenia negatywnego wpływu nadmiernego hałasu na nasze zdrowie. Nadmierny hałas powoduje wzrost napięcia nerwowego. Jeśli cały czas przebywamy w otoczeniu nadmiernego natężenia dźwięku, to podwyższa się u nas poziom substancji chemicznych, takich jak adrenalina. Może to powodować nadciśnienie lub udar. Dodatkowo nasz słuch może ulec znacznemu pogorszeniu. Chociaż wydaje się nam, że już się przyzwyczailiśmy do hałasu, to tak naprawdę dość szybko zauważymy u siebie pierwsze symptomy np. szumy uszne. U niektórych osób mogą one powodować nawet utratę słuchu.

Hałas powoduje bóle głowy, pogarsza nasze samopoczucie, obniża koncentracje, wpływa na opóźnienie reakcji obronnych. Słuchanie bardzo głośniej muzyki podczas prowadzenia samochodu może nawet stać się przyczyną wypadku. Co zatem zrobić,  aby w naszym domu panowały cisza i spokój, co pozwoli nam ukoić skołatane nerwy?

panele wygłuszające

Panele wygłuszające

Wielu ludzi traktuje swój dom jak miejsce, w którym w końcu uda się odpocząć. Jeśli jednak ściany naszego bloku są cienkie i cały czas słyszymy telewizor sąsiadów, szczekanie psa bądź płacz dziecka, to na pewno nie uda nam się osiągnąć wymarzonego spokoju. W takiej sytuacji warto zainteresować się akustycznymi panelami EHO Muteboards. Zostały one skonstruowane w taki sposób, aby rozpraszały i pochłaniały dźwięki. Mają one modułową, hybrydową konstrukcję. Ich dużym atutem jest ekologiczny materiał, z jakiego zostały wykonane, czyli drewno. Dzięki temu pięknie wyglądają w każdym pomieszczeniu. Panele akustyczne 3D nie tylko poprawiają jakość życia, ale też cieszą oko.

Panele 3D mają pofałdowaną powierzchnię. I właśnie te wysklepienia i wgłębienia zapewniają sprawiają, że efektywność rozproszenia fal jest bardzo duża. Pomiędzy poszczególnymi panelami znajdują się szczeliny, które pełnią funkcję rezonatora. Dzięki temu fala dźwiękowa traci energię i obniża się ciśnienie akustyczne pomieszczenia.

Panele akustyczne sprawdzą się zwłaszcza w pomieszczeniach w starym budownictwie. Firma EHO Muteboards zadbała o to, aby ich montaż nie był zbyt skomplikowany. Przytwierdza się je bezpośrednio do ściany lub pyt gipsowo-kartonowych. Dodatkowo stanowią ciekawy element dekoracyjny. Są one produkowane z klejonki drewnianej bukowej lub dębowej. Istnieje także możliwość wyboru koloru w czterech różnych, naturalnych kolorach drewna.

Skorzystanie z takiego produktu przyniesie same korzyści. Będziemy mogli cieszyć się cichym pomieszczeniem, w którym odpoczniemy po ciężkim dniu. 

Dowiedz się więcej o właściwościach akustycznych drewna tutaj.

O portalu

Zrelaksuj się czytając artykuły zawarte na naszym portalu. Zainspiruj się nowymi trendami w urządzaniu wnętrz, czy kreowaniu własnego wizerunku. 

W razie zapytań o możliwość zamieszczenia własnych publikacji skontaktuj się z naszą redakcją pisząc na adres mailowy: redakcja@kolekcjastylu.pl