Miejsce stylowych ludzi

Jak wybrać odpowiedniego producenta słodyczy?

Jak wybrać odpowiedniego producenta słodyczy?

Pierwszą rzeczą, jaką przyjdzie każdemu na myśl po zadaniu pytania - "czym się kierować w wyborze producenta słodyczy?" będzie cena. Natomiast nie jest to żaden wyznacznik. Załóżmy, że jesteśmy właścicielami sklepu spożywczego. Nie chcemy mieć w ofercie, tylko i wyłącznie słodyczy, które klient może znaleźć w każdym innym sklepie. Chcemy, by nasze słodycze były dobre jakościowo. Czyli produkcja słodyczy musi być jak najprostsza i z użyciem jak najmniejszej ilości składników chemicznych. Dodatkowo musimy zwrócić uwagę jednak na cenę hurtową. Oczywiście nie z perspektywy, żeby cena była jak najniższa. Cena hurtowa musi być odpowiednio dopasowana, do jakości i możliwości narzucenia takiej marży by nasi klienci kupowali słodycze w naszym sklepie. Jak widać powyżej, czynnikiem przodującym nie powinna być cena, tylko jakość. Producentów na rynku jest wiele, każdy z nich ma inną strategię handlową i inne możliwości produkcyjne. Czasami mniej znana firma wyprodukuje lepsze jakościowo słodycze w mniejszej ilości niż "cukierkowy gigant' dlatego warto w tym wypadku wybierać mądrze.

Produkcja batonów - ważne aspekty

Batony mogą być dobrym wyznacznikiem jakości producenta. Dlaczego? Mimo wszystkich złudzeń, na samych batonach zarabia się najwięcej. Wytłumaczymy to na przykładzie: kupując batona pokrytego czekoladą, sklep płaci 2 złote (losowy baton, losowa cena), podatek, który odprowadzi sklep sprzedając batona, jest zawarty w cenie (23%) i w tym przypadku wynosi 46 groszy. Kontynuując, załóżmy, że produkcja jednego batona kosztuje producenta 20 groszy i sprzedaje go w cenie 60 groszy za sztukę właścicielowi sklepu. Na jednym batonie producent zarabia 40 groszy, a właściciel sklepu zarabia już na tym samym batonie 94 groszy. Dlatego każdy z nich musi być dobrej jakości, jeżeli właściciel chce je sprzedawać klientom, a producent sklepom. Warto również zwrócić uwagę na skład batona, termin ważności (im krótszy, tym lepiej, zawiera mniej chemii i konserwantów) i cenę producenta. Reasumując, batony mogą być wyznacznikiem jakości danego producenta z wielu względów, więc decydując jakiego producenta wybierasz, koniecznie zwróć na nie uwagę.

Dobry producent - dobre produkty

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, producentów słodyczy na rynku jest ogromna ilość. W tym przypadku chcielibyśmy przytoczyć jednego z nich i jego ofertę. Firma EUROHANSA https://www.eurohansa.com.pl/ jest polskim producentem słodyczy. Swój zakład posiada w Puławach i produkuje słodycze na szeroką skalę. W swojej ofercie posiada:

  • Bakalie w czekoladzie,
  • Batony orzechowe i musli,
  • Batony w czekoladzie,
  • Bakalie bezcukrowe,
  • Słodycze okazjonalne,
  • Draże.

Artykuł partnera

O portalu

Zrelaksuj się czytając artykuły zawarte na naszym portalu. Zainspiruj się nowymi trendami w urządzaniu wnętrz, czy kreowaniu własnego wizerunku. 

W razie zapytań o możliwość zamieszczenia własnych publikacji skontaktuj się z naszą redakcją pisząc na adres mailowy: redakcja@kolekcjastylu.pl

Warto zobaczyć