Miejsce stylowych ludzi

Jak wybrać klawiaturę komputerową?

Jak wybrać klawiaturę komputerową?

Klawiatura jest swego rodzaju łącznikiem pomiędzy komputerem, a jego użytkownikiem. Dobrze dobrana klawiatura może bardzo ułatwić i przyspieszyć pracę. Klawiatura, zwłaszcza w przypadku osób, które posługują się nią przez długi czas, powinna być ergonomiczna, co będzie miało wpływ na nasze zdrowie. Na jakie cechy klawiatury warto zwracać uwagę? Jaką klawiaturę najlepiej wybrać i gdzie ją kupić?

Klawiatury bezprzewodowe i przewodowe

Klawiatury bezprzewodowe stają się coraz popularniejsze. Nic w tym dziwnego. Taki wybór daje nam dużą swobodę oraz gwarantuje brak kabli na biurku. To spora zaleta, zwłaszcza, jeżeli trzymamy na nim wiele rzeczy i innych urządzeń, a chcemy uniknąć plątaniny kabli. Taką klawiaturę możemy położyć w dowolnym miejscu tak, aby było nam jak najwygodniej. Warto dodać, że klawiatura bezprzewodowa może nam też służyć dla kilku urządzeń, przykładowo do obsługi telewizora smart. Najczęściej klawiatura bezprzewodowa do łączności z komputerem wykorzystuje moduł Bluetooth. Wbrew pozorom, klawiatury przewodowe również mają wciąż swoich zwolenników, którzy preferują je bardziej, niż nowocześniejsze klawiatury bezprzewodowe. Jest to idealny wybór dla tych osób, którym zależy na całkowitej pewności działania, a także bezpieczeństwie. Sprawdzi się ona doskonale chociażby na ważnych prezentacjach i konferencjach. Da gwarancję, że nie wystąpią żadne problemy z łącznością, które mogłyby nam przeszkodzić. Warto dodać, że klawiatura przewodowa zostanie też z pewnością chętniej wybrana przez większość graczy, ponieważ nawet niewielkie opóźnienia lub problemy z łącznością mogą mieć wpływ na przyjemność oraz strategię gry. Klawiatura przewodowa najczęściej podłączana jest złączem USB.

Ergonomia pracy

Jeżeli klawiatura jest naszym narzędziem pracy, kupując ją powinniśmy zwrócić uwagę na ergonomię. Jeżeli piszemy na klawiaturze bardzo dużo, to zdecydowanie lepiej jest wybierać klawiaturę o niskim profilu. Dodatkowo, klawiatury ergonomiczne mają często nietypowy wygląd i przykładowo są wygięte w łuk. Tego typu kształt jest przede wszystkim zdrowszy dla naszych nadgarstków. Spory komfort korzystania z klawiatury zapewnia również stopka. Ten niepozorny, gumowy element zapobiega przesuwani się klawiatury na biurku oraz sprawia, że jest ona ustawiona pod pewnym kątem. Niektóre klawiatury posiadają również specjalne podpórki, które pozwalają oprzeć nadgarstki, dzięki czemu mamy dużo bardziej ergonomiczną pozycję podczas pisania.

klawiatura komputerowa

Dodatkowe udogodnienia

Klawiatura może posiadać różnego rodzaju dodatkowe udogodnienia. Należy do nich chociażby podświetlenie klawiszy, które może ułatwić pracę w nocy lub przy słabym oświetleniu. Klawiatura może posiadać również port USB. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które pozwala nam wygodnie podłączyć inne urządzenie do komputera, który może znajdować się na przykład pod biurkiem, w trudno dostępnym miejscu. Klawiatura może posiadać także klawisze numeryczne, które przydadzą się osobie pracującej w programach finansowych, arkuszach kalkulacyjnych, itp.

Gdzie kupić klawiaturę?

Jeśli zależy Ci na porządnej klawiaturze, która w znacznym stopniu ułatwi Ci pracę i będzie idealnie dostosowana do Twoich potrzeb, powinieneś poszukać jej w hurtowni internetowej zajmującej się sprzedażą akcesoriów biurowych. Dzięki temu będziesz mógł wybierać spośród najwyższej jakości urządzeń, które często w hurtowniach internetowych są dostępne w bardziej atrakcyjnych cenach.

Więcej na alibiuro.pl

O portalu

Zrelaksuj się czytając artykuły zawarte na naszym portalu. Zainspiruj się nowymi trendami w urządzaniu wnętrz, czy kreowaniu własnego wizerunku. 

W razie zapytań o możliwość zamieszczenia własnych publikacji skontaktuj się z naszą redakcją pisząc na adres mailowy: redakcja@kolekcjastylu.pl