Miejsce stylowych ludzi

Gdzie najbezpieczniej kupić okulary?

Gdzie najbezpieczniej kupić okulary?

Spędzasz każdego dnia sporo czasu przed ekranem monitora i smartfona? Odnosisz wrażenie, że Twój wzrok zaczyna się psuć, a oczy coraz częściej są zmęczone, zaczerwienione i przesuszone? Jeżeli w porę nie podejmiesz odpowiednich działań, wtedy możesz narazić się na poważne konsekwencje zdrowotne, takie jak powstanie zespołu suchego oka lub krótkowzroczności. Skuteczną ochronę mogą w tym przypadku stanowić okulary z antyrefleksem. Warto również pamiętać o podstawowych zasadach profilaktyk zdrowotnej oczu.

Czym są okulary antyrefleksyjne i dlaczego warto je mieć? 

Monitory używane do komputerów i laptopów emitują odblaski świetlne, które mogą uszkodzić wzrok. W przypadku okularów z antyrefleksem, tego typu światło jest odbijane, dzięki czemu oczy uzyskują skuteczną barierę ochraniającą. Poza tym długotrwałe wpatrywanie się w ekran monitora mocno męczy narząd wzroku. Jeżeli zapominamy dodatkowo o mruganiu, wtedy jesteśmy już w zasadzie o krok od tego, aby zacząć zmagać się z problemem krótkowzroczności. Okulary z antyrefleksem sprawiają, że oko jest mniej napięte, a bym samym w mniejszym stopniu się męczy. Szybko zauważysz, że używając ich zdołasz zredukować problem zaczerwienionych i przesuszonych oczu. 

hurtownia optyczna

Gdzie kupić okulary - hurtownia optyczna

Okulary antyrefleksyjne należy dobierać mając na uwadze to, czy w danym momencie rozwinęła się już u nas wada wzroku. Dlatego przed zakupem obowiązkowo należy udać się do okulisty lub optyka, aby przeprowadził profesjonalne badanie. Wówczas możliwe będzie dobranie okularów, które nie tylko zabezpieczą przed negatywnym wpływem promieniowania emitowanego przez monitory, lecz także skorygują wadę. Co jednak w przypadku, jeżeli testy nie wykażą jakiejkolwiek wady? Wówczas uzasadniony będzie wybór okularów antyrefleksyjnych zerówek. Najrozsądniejszym miejscem ich zakupu jest hurtownia optyczna, gdzie otrzymasz okulary w atrakcyjnej cenie. Przy zakupie zwróć uwagę na wygląd oprawek, tak aby okulary pozytywnie wpływały na Twój zewnętrzny wizerunek. 

Szukasz sprawdzonej hurtowni optycznej w Krakowie? Dowiedz się więcej na avm4you.pl >>

Hurtownia optyczna - posłuchaj doradców

Doradcy z hurtowni optycznych przekonują, że oprócz zakupu okularów ochronnych warto przestrzegać podstawowych zasad higieny pracy przy komputerze. Przede wszystkim nie można zapominać o regularnych przerwach – najlepiej co najmniej 5 minut co godzinę. Nie mniej ważne jest to, aby pamiętać o systematycznym mruganiu. Dzięki temu oczy uzyskają odpowiedni stopień nawilżenia i zapobiegniesz ryzyku powstania zespołu suchego oka. Pomocne mogą okazać się również nawilżające krople do oczu. 

Warto także zadbać o właściwą akomodację oka. W tym celu dobrze jest spoglądać za okno – naprzemiennie w punkty znajdujące się blisko oraz w oddali. Można także wspomóc się ćwiczeniami nazywanymi jogą oczu. Polegają one na wykonywaniu różnego rodzaju ruchów gałek ocznych, a także wprowadzaniu oczu w stan relaksacji. Twórcą tej metody jest okulista doktor Bates. Zdrowie naszych oczu jest poza tym uzależnione od diety – powinna być ona bogata przede wszystkim w witaminę A.

O portalu

Zrelaksuj się czytając artykuły zawarte na naszym portalu. Zainspiruj się nowymi trendami w urządzaniu wnętrz, czy kreowaniu własnego wizerunku. 

W razie zapytań o możliwość zamieszczenia własnych publikacji skontaktuj się z naszą redakcją pisząc na adres mailowy: redakcja@kolekcjastylu.pl