Miejsce stylowych ludzi

Czym jest endodoncja? Na czym polega leczenie endodontyczne?

Czym jest endodoncja? Na czym polega leczenie endodontyczne?

Leczenie endodontyczne (inaczej leczenie kanałowe) polega na wykonaniu serii obejmującej miazgę zęba oraz wewnętrzną warstwę zainfekowanej zębiny. Wykonuje się to w celu usunięcia stanu zapalnego i zabezpieczenia tkanek przed wtórnym zakażeniem.

Dlaczego boli mnie ząb?

Mikroorganizmy mogą dostać się do miazgi w wyniku uszkodzenia twardych tkanek zęba, takich jak próchnica lub zbyt głębokie wypełnienie. Może to spowodować stan zapalny lub martwicę.

Zatrucie zęba - co oznacza?

Pasty dewitalizacyjne, zwane również truciznami, są powszechnie stosowane w stomatologii w celu zapewnienia natychmiastowej ulgi. Substancje te powodują obumieranie nerwów, co pozwala na bezbolesne usunięcie miazgi przy kolejnej wizycie. Substancje te działają toksycznie na tkanki okołostomatologiczne, oraz rozwojowe środki znieczulenia miejscowego. Jednorazowe leczenie bez zatrucia staje się coraz bardziej powszechne.

Jak przebiega endodoncja ?

Po potwierdzeniu diagnozy przez zdjęcia rentgenowskie, leczenie endodontyczne polega na usunięciu i oczyszczeniu kanałów i komór korzeniowych. Zabieg ten jest bezbolesny. Zabieg ten wykonuje się za pomocą pilnika ze stopu niklowo-tytanowego. Przed użyciem należy dokładnie przepłukać kanały korzeniowe środkami dezynfekującymi. Cały zabieg służy dezynfekcji zębiny, oraz przygotowaniu kanału do wypełnienia.

Jak wypełniany jest kanał w leczeniu kanałowym?

Do wypełnienia kanału korzeniowego stosuje się materiał biokompatybilny. Dostępnych jest wiele materiałów i metod, ale najpopularniejsza jest gutta percha z pastą uszczelniającą. Ciepła gutta percha zwiększy szczelność wypełnienia, ponieważ plastikowa gutaperka wypełnia wszystkie kanaliki boczne.

Gabinet stomatologiczny

Centrum Stomatologiczne w Krakowie

Opieka stomatologiczna w Polsce staje się popularnym wyborem dla osób, które chcą wyjechać na leczenie za granicę. Koszty opieki stomatologicznej w Wielkiej Brytanii wciąż rosną, dlatego wiele osób decyduje się na turystykę stomatologiczną. Na szczęście endodoncja w Krakowie jest niezwykle przystępna.

CDC w Krakowie oferuje wysoki standard opieki stomatologicznej. Jej lekarze współpracują z wiodącymi producentami materiałów stomatologicznych, aby zapewnić wysokiej jakości efekt. Klinika instaluje implanty renomowanych firm i wykorzystuje najnowsze technologie. Stosuje systemy implantologiczne NEOBIOTECH, które mają ulepszoną konstrukcję, aby zmniejszyć ból i czas rekonwalescencji.

CDC Stomatologia to niezwykle profesjonalna klinika, z której korzysta wielu pacjentów. Jest ona w pełni wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt, a do diagnostyki wykorzystuje tomograf komputerowy 3D. Specjaliści stale aktualizują swoją wiedzę, uczestnicząc w kursach na całym świecie. Klinika oferuje między innymi leczenie kanałowe, implanty stomatologiczne oraz licówki. Centrum oferuje również stomatologię zachowawczą. Jego wysoko wyszkolony personel wykorzystuje najnowsze technologie i oferuje szeroki zakres możliwości leczenia.

O portalu

Zrelaksuj się czytając artykuły zawarte na naszym portalu. Zainspiruj się nowymi trendami w urządzaniu wnętrz, czy kreowaniu własnego wizerunku. 

W razie zapytań o możliwość zamieszczenia własnych publikacji skontaktuj się z naszą redakcją pisząc na adres mailowy: redakcja@kolekcjastylu.pl