Miejsce stylowych ludzi

Aparaty lingwalne – sprawdź, co warto o nich wiedzieć!

Aparaty lingwalne – sprawdź, co warto o nich wiedzieć!

Aparat lingwalny to coraz popularniejsza alternatywa dla tradycyjnych stałych aparatów ortodontycznych. Ich wybór ma niewątpliwie wiele zalet. Oprócz skuteczności działania, na szczególną uwagę zasługuje umiejscowienie aparatu od strony języka, dzięki czemu staje się on niewidoczny. To doskonałe rozwiązanie dla osób, u których wizja noszenia klasycznego aparatu ortodontycznego powoduje lęk i kompleksy. Sprawdź, co musisz wiedzieć o aparacie lingwalnym, zanim zdecydujesz się na jego noszenie.

Aparat lingwalny – co to jest?

Aparat lingwalny to aparat ortodontyczny nowej generacji, który jak sama nazwa wskazuje, jest umiejscowiony na zębach od strony języka. Dzięki temu jest on całkowicie niewidoczny z zewnątrz, co gwarantuje 100% dyskrecji.

Aparaty lingwalne są szczególnie popularne wśród dzieci oraz nastolatków, które często wstydzą się noszenia tradycyjnych aparatów z gumkami. Pozwala im to uniknąć przykrych uwag ze strony rówieśników, co może negatywnie wpływać na samoocenę. Na aparaty tego typu często decydują się jednak również dorośli, którzy chcą zachować naturalny uśmiech, a jednocześnie zależy im na profesjonalnym wizerunku w pracy. Bez względu na powód, wybór ortodontycznego aparatu lingwalnego jest doskonały dla osób chcących zachować dyskrecję podczas leczenia.

Zalety aparatów lingwalnych

Oprócz wspomnianej dyskrecji podczas noszenia aparatów lingwalnych, posiadają one również szereg innych, ważnych zalet. Najważniejsze z nich to:

  • Możliwość noszenia aparatu bez względu na wiek pacjenta.
  • Przymocowanie na stałe do zębów, dzięki czemu nie wymagają uciążliwego zdejmowania i zakładania o różnych porach dnia. Rozwiązanie to zwiększa również efektywność leczenia, skracając czas jego trwania.
  • Indywidualne dopasowanie do potrzeb pacjenta pozwala osiągać lepsze efekty leczenia niż za pomocą tradycyjnych aparatów ortodontycznych.
  • Możliwość stosowania w niemalże każdym rodzaju wad zgryzu.
  • Możliwość stosowania u osób uczulonych na nikiel.
  • Poszczególne elementy aparatu lingwalnego nie zahaczają o wargi i policzki, co pozwala uniknąć bolesnych ran.
  • Brak ryzyka powstania widocznych przebarwień na zębach po zdjęciu aparatu.

Dodatkowo należy pamiętać, że aparaty lingwalne mogą być zakładane jedynie przez wykwalifikowanych ortodontów. Dzięki temu decydując się na ten aparat, trafiamy w ręce doświadczonego specjalisty. Dobrego ortodontę w Krakowie znajdziesz w Specjalistycznym Centrum Ortodoncji - https://ortolingwa2.pl/aparaty-lingwalne/

Aparat lingwalny – jak wygląda proces leczenia?

Proces leczenia wad zgryzu za pomocą aparatu lingwalnego rozpoczyna się od wykonania wycisków lub skanów zębów pacjenta, które stanowią odwzorowanie układu szczęki. Na ich podstawie przygotowywane są poszczególne elementy aparatu, co stanowi skomplikowaną procedurę wykonywaną na zlecenie ortodonty w specjalnym laboratorium. Gwarantuje to pełne dopasowanie do indywidualnych potrzeb pacjenta. Po kilku tygodniach przygotowań ortodonta zakłada aparat po językowej stronie zębów pacjenta, co jest procesem wymagającym szczególnej precyzji oraz specjalistycznego sprzętu i akcesoriów. Podczas noszenia aparatu, należy zgłosić się kilka razy na wizytę kontrolną.

O portalu

Zrelaksuj się czytając artykuły zawarte na naszym portalu. Zainspiruj się nowymi trendami w urządzaniu wnętrz, czy kreowaniu własnego wizerunku. 

W razie zapytań o możliwość zamieszczenia własnych publikacji skontaktuj się z naszą redakcją pisząc na adres mailowy: redakcja@kolekcjastylu.pl