Miejsce stylowych ludzi

Stylowa sypialnia – pomysły na zasłony i firany

Stylowa sypialnia – pomysły na zasłony i firany

Odpowiednio wybrane zasłony i firany chronią wnętrze przed słońcem, a jednocześnie stanowią ozdobę pomieszczenia. Co warto zatem wziąć podczas dokonywania wyboru?

Przed zakupem dobrze jest przemyśleć względy praktyczne. Zasłony dostępne w sklepach na ogół mają rozmiar standardowy. Alternatywą są więc zasłony szyte na wymiar. Wówczas też można wybrać ich wzór czy kolorystykę. Jednak w takiej sytuacji trzeba się też liczyć z wyższą ceną. Sporo zależy od samego materiału. W sypialni dobrze jest postawić na zasłony uszyte z nieco grubszych, nieprzepuszczających światła tkanin. Wówczas rano promienie słońca nie będą budzić. Jednak kluczowe znaczenie ma przede wszystkim wystrój danego wnętrza.

Zasłony są takim elementem pomieszczenia, które są łatwe  w wymianie, a przy tym nie generują wysokich kosztów. Jednocześnie potrafią one zdeterminować wystrój danego pomieszczenia. Dobrym rozwiązaniem jest zawsze parowanie obecnych w pokoju tkanin. Dlatego zasłony czy firany powinno się dopasować do dywanu, poduszek czy narzuty na łóżko. Nie bez znaczenia jest również kolorystyka ścian. Obecnie bardzo modne są sypialne urządzone w modnej stylistyce zielonej dżungli. Motyw zielonych drzew czy liści może się wówczas powtarzać na ścianie, narzucie na łóżko czy poduszkach. Zasłony będą doskonałym dopełnieniem takiej aranżacji.

zasłony do sypialni

Zasłony – neutralny dodatek lub odważny akcent

W niektórych sytuacjach lepiej jest postawić na bardziej neutralne zasłony, które będą jedynie stanowić tło i dopełniać całość aranżacji. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się na przykład we wnętrzach utrzymanych w modnej od kilku lat stylistyce skandynawskiej. W otoczeniu stonowanych barw i minimalistycznych form sprawdzają się zasłony z jednolitych, raczej przygaszonych kolorach. Czasem można sobie pozwolić na delikatny wzór. Wówczas można jednak nieco bardziej zaszaleć z tkaninami czy fakturami. Okazuje się bowiem, że klasyczna bawełna nie jest jedynym rozwiązaniem. Zamiast temu można zdecydować się na zasłony wykonane z lnu. Poza tym ciekawie prezentują się zasłony kolorowe. Nawet w minimalistycznie urządzonej sypialni kolorowe zasłony dodadzą nieco energii. W takim przypadku można dla odmiany zdecydować się na ciekawsze materiały np. wytworny aksamit.

Zasłony mogą być więc świetnym dopełnieniem danego wnętrza. Jednak równie dobrze mogą zdominować dane pomieszczenie. Warto przy tym pamiętać, że ich wyborem można zając się na samym końcu, gdy już wszystko inne będzie gotowe i dopięte na ostatni guzik.

O portalu

Zrelaksuj się czytając artykuły zawarte na naszym portalu. Zainspiruj się nowymi trendami w urządzaniu wnętrz, czy kreowaniu własnego wizerunku. 

W razie zapytań o możliwość zamieszczenia własnych publikacji skontaktuj się z naszą redakcją pisząc na adres mailowy: redakcja@kolekcjastylu.pl