Miejsce stylowych ludzi

Jak znaleźć dobrego projektanta wnętrz?

Jak znaleźć dobrego projektanta wnętrz?

Jeśli chcemy wykonać remont w swoim domu musimy mieć środki finansowe, ale nade wszystko dobry pomysł na to jak wnętrze ma się prezentować. W tym względzie możemy skorzystać z pomocy specjalisty, który przygotuje dla nas stosowną wizualizację. Najczęściej jeśli chodzi o projektantów wnętrz można liczyć na ich kreatywność i pomysłowość. Taka osoba musi mieć wyobraźnie, by przekonać klienta do swoich pomysłów. Warto wybierać architekta, którego nam ktoś polecił. Wtedy można liczyć na to, że remont będzie przebiegał po naszej myśli. Można również zajrzeć na stronę internetową architekta, by zapoznać się z już wykonanymi przez niego projektami. W ten sposób ocenimy, czy jego styl nam odpowiada i zdecydujemy, czy warto skorzystać z jego usług.

Jaki więc powinien być dobry projektant wnętrz?

Oczywiście konieczne jest, by posiadał odpowiednie wykształcenie w tym kierunku. Warto zwrócić uwagę jaką Akademię Sztuk Pięknych dana osoba skończyła. Lepiej również wybrać kogoś, kto skończył architekturę wnętrz a nie jedynie architekturę ogólną. Powinniśmy również zwrócić uwagę na doświadczenie takiego specjalisty. Niektórzy z nich przygotowują projekty jedynie po skończeniu dwuletnich szkół projektowania. Nie powinniśmy również mylić prawdziwego projektowania z dekoratorstwem.

projektant

Jeśli architekt jest dobry powinien przede wszystkim zwrócić uwagę na to co życzy sobie klient i swoje wizje dopasować do jego potrzeb. Przed rozpoczęciem pracy powinien zebrać jak najwięcej informacji o rodzinie, dla której będzie przygotowywał projekt. Dzięki temu łatwiej dopasować odpowiednie rozwiązania praktyczne. Nie powinien narzucać klientowi swojego stania, lecz być otwartym na to co życzy sobie dana osoba. Jej zdanie w tym względzie jest kluczowe. Architekt musi być również negocjatorem, który będzie w stanie inwestorowi przekazać ciekawe propozycje i skonfrontować je z jego życzeniami. Często również musi brać pod uwagę życzenia dwóch osób, które nie do końca się ze sobą zgadzają co do wizji ostatecznego wnętrza mieszkania. Pogodzenie tych wszystkich zadań jest więc trudne do zrealizowania. Warto również wybrać takiego architekta, dla którego niewielki budżet nie będzie problemem, lecz wyzwaniem, by przygotować coś ciekawego w dobrej cenie. Tak naprawdę nie jest żadną sztuką wykonanie pięknego projektu, który będzie funkcjonalny, jeśli środki finansowe są całkowicie nieograniczone.

O portalu

Zrelaksuj się czytając artykuły zawarte na naszym portalu. Zainspiruj się nowymi trendami w urządzaniu wnętrz, czy kreowaniu własnego wizerunku. 

W razie zapytań o możliwość zamieszczenia własnych publikacji skontaktuj się z naszą redakcją pisząc na adres mailowy: redakcja@kolekcjastylu.pl