Miejsce stylowych ludzi

Poduszki dekoracyjne – jak je dobrać, żeby odmienić wygląd salonu?

Poduszki dekoracyjne – jak je dobrać, żeby odmienić wygląd salonu?

Poduszki dekoracyjne to tekstylia, które potrafią wpłynąć na odbiór aranżacji. Często doskonale uzupełniają wnętrze lub całkowicie je odmieniają. Poduszki mogą mieć poszewki z różnych materiałów, zróżnicowane są także kolory i wzory tych akcesoriów. Jak więc wybrać odpowiednie poduszki dekoracyjne?

Poduszki dekoracyjne do salonu – dlaczego warto?

Poduszki dekoracyjne mają sporo zalet, dlatego tak wiele osób decyduje się na ich zakup. Przede wszystkim większość z nich dostępnych jest w korzystnej cenie. Zazwyczaj można kupić je za kilkadziesiąt złotych. Poduszki dekoracyjne odmienią wygląd twojego salonu (homebook.pl), czasami tak mały gadżet wystarczy, żeby sofa prezentowała się zupełnie inaczej niż dotychczas. Mało tego, poduszki pełnią nie tylko funkcję dekoracyjną, ale i praktyczną. Można podłożyć je pod plecy lub głowę, aby zwiększyć komfort podczas wypoczynku. Na plus jest także duża dostępność takich tekstyliów. Można je kupić w wielu sklepach stacjonarnych lub internetowych. Oprócz tego, dobrać je można do niemal każdej aranżacji, a to z powodu różnorodnej oferty pod względem wzorów, tkanin lub kolorów.

poduszki dekoracyjne

Jak wybrać poduszki do salonu?

Wybór odpowiednich poduszek dekoracyjnych wcale nie jest taki prosty jak się wydaje. Należy zwrócić uwagę na różne kwestie, aby wybrane tekstylia faktycznie ozdobiły sofy i fotele. Bardzo ważny jest rozmiar poduszek. Dostępne są zarówno duże poduszki, jak i małe. Warto kupować jedne i drugie, co zapewni różnorodność w odbiorze aranżacji. Jeśli jednak meble wypoczynkowe są niewielkie, wówczas dobrze będą wyglądały jedynie małe poduszki.

 
Nie bez znaczenia jest także kształt poduszek. Tekstylia te najczęściej można kupić w formie kwadratów i prostokątów. Dostępne są także okrągłe poduszki lub takie w kształcie wałeczków. Duża różnorodność panuje także wśród wzorów i kolorystyki tekstyliów. Dzięki ogromnemu wyborowi można je z łatwością dopasować do danego wystroju. Popularne są wzory geometryczne, w paski, roślinne, orientalne, marokańskie, patchworkowe, w kropki, z napisami lub ombre.

 
Poduszki dekoracyjne wykonywane są z różnych materiałów. Wśród nich dominuje aksamit, bawełna, dzianina, len, welur, żakard lub akryl. Oryginalnie wyglądają również tekstylia zrobione ze sztucznego futra.

 
Jak dobierać poduszki dekoracyjne do salonu?

W tym przypadku panują 2 szkoły. Jedni decydują się na poduszki dekoracyjne w kolorystyce zbliżonej do mebli, inni natomiast wolą zasadę kontrastu. Zarówno jedna, jak i druga metoda są słuszne. Jeśli ktoś nie chce, żeby jego aranżacja się wyróżniała, bo woli stonowane i klasyczne wnętrza, wybierze poduszki w zbliżonych odcieniach do kolorów mebli. Tym, którym zależy na oryginalnych, rzucających się w oczy aranżacjach, łatwiej będzie wybrać tekstylia na zasadzie kontrastu. Najważniejsze to nie bać się eksperymentować i przełamywać estetyki. Nie trzeba decydować się na jeden kolor lub wzór, można je ze sobą w ciekawy sposób połączyć.

 

Artykuł zewnętrzny

O portalu

Zrelaksuj się czytając artykuły zawarte na naszym portalu. Zainspiruj się nowymi trendami w urządzaniu wnętrz, czy kreowaniu własnego wizerunku. 

W razie zapytań o możliwość zamieszczenia własnych publikacji skontaktuj się z naszą redakcją pisząc na adres mailowy: redakcja@kolekcjastylu.pl