Miejsce stylowych ludzi

Dlaczego warto wybrać łóżko piętrowe?

Dlaczego warto wybrać łóżko piętrowe?

Zakup łóżka potrafi być wyjątkowo problematyczny. Z jednej strony zależy nam na tym, aby było to rozwiązaniezapewniające nam wygodę i zdrowy sen, z drugiej jednak nieustannie martwimy się o to, że będzie to na tyle dużywydatek, że stanie się poważnym obciążeniem dla naszego budżetu. Nie możemy też zapomnieć o kwestiizwiązanej z bezpieczeństwem i spokojnym snem, lekarze coraz częściej zwracają bowiem uwagę na to, żeproblemy z bezsennością bywają wynikiem niedopasowania łóżka do naszych indywidualnych potrzeb. Jeśli dodasię do tego ograniczenie przestrzenne, z którym mamy do czynienia w coraz większej liczbie mieszkań, jasnymstanie się, że mówimy o problemie, którego nie wolno ignorować. Na szczęście, nie oznacza to wcale wyzwania, zktórym się nie uporamy. Jednym z ciekawszych rozwiązań wydaje się w tym kontekście łózko piętrowesprawdzające się zwłaszcza w pokoju dziecięcym i tym, który zajmują nastolatki.Łóżko piętrowe - rozwiązanie na brak przestrzeniOsoby, które decydują się na zakup łóżka piętrowego bardzo często podkreślają, że jest to remedium na brakprzestrzeni. Łóżko takie nie zajmuje wiele miejsca, jest przy tym tak samo wygodne, jak klasyczne łózkopojedyncze. Co więcej, współczesne łóżka piętrowe zwracają na siebie uwagę ze względu na swój ciekawy wyglądi oryginalne rozwiązania aranżacyjne. Nie jest więc problemem korzystanie z ich dolnej części również za dnia, naprzykład w zestawieniu z niewielkim stolikiem, przy którym można bawić się, czytać książkę, a nawet jeśćpodwieczorek.

Do niedawna, w mieszkaniu, w którym znajdowało się dwoje dzieci w zbliżonym wieku, stosowano przedewszystkim łóżka rozkładane. Nie można jednak nie zgodzić się z tym, że piętrowe łóżka dla najmłodszych sąrozwiązaniami znacznie bardziej praktycznymi. Nie trzeba rozkładać ich na noc i składać w dzień, a tym samymmogą się pojawić nawet w naprawdę małym pokoju. Co więcej, łatwiej jest utrzymać na nich porządek, a każdedziecko może mieć zapewnione maksimum intymności. Łóżko piętrowe z naturalnego drewna - zdrowy sen i trwałość na lataGdy zdecydowaliśmy się już na piętrowe łóżeczko dziecięce, musimy zastanowić się nad tym, z jakiego materiałubędzie ono wykonane. W sprzedaży pojawiają się przy tym rozwiązania na tyle różnorodne, że nie sposób niezgodzić się z tym, że dokonanie trafnego wyboru może być problematyczne.

babyrooms.pl

Na szczęście, im bardziej wnikliwieanalizujemy otwierające się przed nami możliwości, tym łatwiej jest nam podjąć ostateczną decyzję, zdecydowanawiększość argumentów przemawia bowiem za wyborem łóżka piętrowego wykonanego z naturalnego drewna.Owszem, nie da się ukryć, że jest ono sporym wydatkiem, nie można jednak nie zgodzić się z tym, że należymyśleć o nim przede wszystkim jako o inwestycji. Drewno zapewnia przecież nie tylko znakomity wygląd, ale istabilność, możemy więc mieć pewność, że dokonujemy zakupu na lata. Jest to szczególnie ważne w momencie, wktórym decydujemy się na łózko, które ma znaleźć się w pokoju dziecięcym, niemal każdy, kto ma do czynienia zmaluchami, musi bowiem zgodzić się z tym, że ich kreatywność i pomysłowość jest w stanie doprowadzić dorozpaczy rodziców. Dzieciom trudno jest wytłumaczyć, że pewne zabawy nie nadają się do tego, aby wykonywaćje na łóżku, materiał niskiej jakości grozi więc nie tylko uszkodzeniem mebla, ale również tym, że dzieci zrobiąsobie krzywdę. Łóżko drewniane nie stawia przed nami tego rodzaju ograniczeń, nie można więc nie zgodzić się ztym, że jest znakomitym rozwiązaniem nie tylko dla najmłodszych, ale i dla ich rodziców.

Rozkładane łóżko piętrowe - pomyśl o przyszłości

Wybierając łóżko piętrowe dla dzieci możemy mieć pewne wątpliwości. Mamy przecież do czynienia zrozwiązaniem, które nie będzie sprawdzało się w nieskończoność, w pewnym momencie bowiem zdecydujemy sięna przeprowadzkę do większego mieszkania lub dojdziemy do wniosku, że nadszedł już czas, aby starszy brat imłodsza siostra zamieszkali w osobnych pokojach. Jeszcze nie tak dawno wiązało się to z koniecznością zakupukolejnego łóżka, rozwiązanie dotychczas wykorzystywane stawało się zaś nieużyteczne. Na szczęście, producenciłóżek piętrowych już od jakiegoś czasu są świadomi tego, że taki problem istnieje. Nie powinno nas dziwićrównież to, że znaleźli jego rozwiązanie.Bez wątpienia jest nim rozkładane łóżko piętrowe, o którym można mówić z powodzeniem jako o rozwiązaniu,które pozwala nam spoglądać w przyszłość ze spokojem. Łóżko tego typu pozornie nie różni się w istotny sposóbod innych łóżek piętrowych, okazuje się jednak, że charakteryzuje się właściwością, która zmienia je w propozycjęunikatową. Jeśli zajmujące niewiele miejsca łózko piętrowe przestaje być nam potrzebne, zyskujemy możliwośćjego rozłożenia, w miejsce jednego mebla otrzymujemy więc dwa, oba charakteryzują się przy tym jednakowowysoką jakością i miłym dla oka wyglądem. Dzięki temu przeniesienie jednej części niedawnego łóżka piętrowegodo pokoju, w którym zamieszka jedno z dzieci, przestaje być problemem, a pojedyncze łózka mogą służyćrodzeństwu jeszcze przez długie lata. 

O portalu

Zrelaksuj się czytając artykuły zawarte na naszym portalu. Zainspiruj się nowymi trendami w urządzaniu wnętrz, czy kreowaniu własnego wizerunku. 

W razie zapytań o możliwość zamieszczenia własnych publikacji skontaktuj się z naszą redakcją pisząc na adres mailowy: redakcja@kolekcjastylu.pl