Miejsce stylowych ludzi

Lampa wisząca: na co zwrócić uwagę? O czym pamiętać?

Lampa wisząca: na co zwrócić uwagę? O czym pamiętać?

Ponieważ lampa to nie tylko źródło światła, ale także dekoracyjny element, to jej wybór powinien być mocno przemyślany.

Lampy wiszące tworzą wyjątkową atmosferę jak i także wyjątkowy nastrój. Doda danemu pomieszczeniu niesamowity styl jak i także niesamowity charakter.

Jak dopasować daną lampę do wnętrza?

W pomieszczeniu o wystroju klasycznym lepiej sprawdzą się lampy z kloszem. Warto wybrać te, które są wykonane ze szkła czy też z żelaza. We wnętrzu tradycyjnym świetnie się zaprezentuje klosz ze szkła mlecznego. Światło przez nie jest przepuszczone w znacznie delikatniejszy sposób. Jednocześnie otrzymujmy bardzo ciepłą atmosferę.

W pomieszczeniu nowoczesnym pozwolić sobie można na znacznie więcej ekstrawagancji. W takich wnętrzach można naprawdę z lampą zaszaleć.

Wisząca lampa wielopunktowa czy też jednopunktowa?

Gdy wybieramy lampę, to należy się zastanowić czy interesuje nas model o jednym świetlnym punkcie czy też o kilku. Drugie rozwiązanie pozwoli na otrzymanie bardzo ciekawych kompozycji. Jednopunktowe lampy sprawdzają się w pomieszczeniach mniejszych. Wielopunktowe lampy idealnie sprawdzają się na przykład w kuchni.

lampa sufitowa

Wybór lampy do konkretnego pomieszczenia.

Nie da się ukryć, że w salonie najważniejsza jest atmosfera. Należy wybrać lampę, która ma lekko przytłumione światło i nie będzie przeszkadzała w oglądaniu telewizji. W salonie można także wygospodarować funkcjonalne strefy na przykład do spania, do wspomnianego oglądania telewizji jak i także do czytania książek.

W dziecięcym pokoju jak i w salonie warto postawić na lampę wiszącą, ale i także na lampkę nocną czy też na lampkę na szafce oraz na biurku. Żadna lampa nie powinna jednak w żadnym stopniu dominować.

Jeśli chodzi o lampę w jadalni czy też w kuchni, to musi być ona mocniejsza. Taka lampa ułatwi życie codzienne jak i także pomoże wykonywać codzienne obowiązki.

Gdy mamy w swoim mieszkaniu większy stół z bardzo dużą ilością nakryć, to znacznie lepiej będzie on wyglądał ze świetlnymi punktami. Kąt ich padania powinien być dopasowany do naszych potrzeb oraz także powinien być regulowany. Idealnie sprawdzi się także zarówno jedna lampa pojedyncza z kilkoma źródłami światła jak i także trzy osobne lampy. Jednak gdy wybierze się kilka lamp, to warto aby były one w miarę proste. Nie mogą przecież przytłoczyć wnętrza. Niezależnie od wyboru ostatecznego powinien być oświetlony w sposób równomierny stół. Powinny one wisieć minimalnie jakieś sześćdziesiąt centymetrów na powierzchnią stołu.

Na pewno wisząca lampa nie powinna być elementem wyposażenia dosyć przypadkowym. Musi odpowiednio się komponować wystrojem wnętrza, w którym będzie zamontowana.

O portalu

Zrelaksuj się czytając artykuły zawarte na naszym portalu. Zainspiruj się nowymi trendami w urządzaniu wnętrz, czy kreowaniu własnego wizerunku. 

W razie zapytań o możliwość zamieszczenia własnych publikacji skontaktuj się z naszą redakcją pisząc na adres mailowy: redakcja@kolekcjastylu.pl