Miejsce stylowych ludzi

Gdzie sprawdzą się płytki marmuropodobne?

Gdzie sprawdzą się płytki marmuropodobne?

Marmur jest materiałem, który od setek lat widoczny jest w architekturze. Kojarzy się przede wszystkim z elegancją i pięknem. Nic dziwnego, że na rynku coraz częściej widuje się płytki marmuropodobne. Są znacznie tańsze, niż prawdziwy marmur, a ponadto wyróżnia je wysoka wytrzymałość i inne korzystne cechy. Dowiedz się, gdzie zastosować można płytki marmuropodobne, i jak stworzyć przy ich użyciu ciekawą aranżację.

Płytki marmuropodobne – charakterystyka

Marmur jest materiałem, który udowadnia, jak wielkie piękno leży w naturze. Chłodny kamień poprzetykany delikatnymi żyłkami o różnych odcieniach doskonale uzupełnia niemal każde wnętrze. Dzięki postępowi i innowacyjności ludzi obecnie możliwe jest tworzenie aranżacji przy wykorzystaniu produktów, jakimi są płytki marmuropodobne. Wykorzystują one piękną estetykę marmuru, ale jednocześnie wynoszą ten materiał na wyższy poziom.

Płytki marmuropodobne zazwyczaj wykonane są z klinkieru bądź gresu, czy innych materiałów, które świetnie imitują marmur. Wykorzystując tego rodzaju materiały w celu stworzenia kolekcji płytek, które przypominają ten piękny rodzaj kamienia, znacznie zyskujemy na ich właściwościach. Przykładowo gresowe płytki marmuropodobne wyróżniają się estetyką na wysokim poziomie, a jednocześnie są niezwykle twarde, cechują się wysokim stopniem antypoślizgowości, a także odporne na mróz, czy wahania temperatur.

Marmur to materiał, który jest stosunkowo miękki, a także podatny na wpływ wilgoci. Zazwyczaj łatwo można go także porysować. To dlatego płytki marmuropodobne są tak świetnym wyborem. Stosując je jako zamiennik naturalnego marmuru, zwykle możemy nie przejmować się tym, czy tak łatwo je porysujemy – wystarczy tylko sprawdzić parametr twardości czy ścieralności płytek. Płytki z prawdziwego marmuru niezwykle łatwo także poplamić, z kolei płytki marmuropodobne zazwyczaj już nie. Z pewnością jest to jeden z ich wielkich atutów.

Wiele z płytek marmuropodobnych można stosować łącznie z ogrzewaniem podłogowym, co jest niezwykle korzystne, jako że ludzie coraz chętniej wybierają ten rodzaj ogrzewania domów. Płytki marmuropodobne stanowią naprawdę ciekawe rozwiązanie, które zdecydowanie warto rozważyć.

Płytki marmuropodobne w łazience

W jakich wnętrzach sprawdzą się płytki marmuropodobne?

Tym, co jest najbardziej charakterystycznym dla płytek, które imitują marmur, jest ich przepiękna estetyka. Płytki marmuropodobne mogą wizualnie przypominać tak naprawdę dowolny rodzaj marmuru, taki jak przykładowo marmur Carrara czy marmur Calacatta. Marmur ma to do siebie, że wzory, którymi jest pokryty, są właściwie niepowtarzalne. Płytki marmuropodobne imitują to w świetny sposób, dzięki czemu można przy ich użyciu stworzyć naprawdę niepowtarzalne aranżacje. Jako że marmur jest materiałem naturalnym, kolory, w jakich występują płytki marmuropodobne, również przypominają te z palety barw, które znaleźć można w naturze. Jest to biel, szarości, odcienie brązu, czerń, a nawet odcienie niebieskiego. Mimo że czasem marmurowy wzór może wydawać się nieco monotonny, to w jego prostocie odnaleźć można coś naprawdę pięknego. Płytki marmuropodobne nierzadko upiększone są także żyłkami w odcieniach złota czy srebra, które sprawiają, że prezentują się jeszcze szlachetniej.

Płytki imitujące marmur wywierają wielkie wrażenie w dużych przestrzeniach, które mogą właściwie wypełnić. Wydawałoby się, że mogą pasować tylko do wnętrz w stylu klasycznym, jednak nierzadko stosuje się je również w nowoczesnych wystrojach wnętrz. Stosować je można zarówno na płaszczyźnie poziomej, jak i pionowej, zależnie od rodzaju płytki.

Płytki marmuropodobne przepięknie odnajdą się zarówno w łazience, kuchni, salonie, jak i korytarzu. Dodanie elegancji przestrzeniom, które codziennie użytkujemy sprawi, że nawet najprostsze wykonywane w nich czynności będą dla nas znacznie przyjemniejsze.

Gdzie kupić wysokiej jakości płytki marmuropodobne?

Płytki marmuropodobne dostępne są w wielu sklepach, czy to stacjonarnych, czy internetowych. Jeśli interesują Cię płytki marmuropodobne najwyższej klasy, koniecznie sprawdź płytki marmuropodobne w sklepie internetowym modnalazienka.pl. Sklep ten ma w swoim asortymencie naprawdę szeroki wybór płytek, dzięki którym stworzysz wymarzoną aranżację. Wygodne narzędzie sortowania ułatwi Ci znalezienie idealnego modelu płytek, a zrobienie zakupów na modnalazienka.pl z pewnością będzie dla Ciebie przyjemnością. Wiele z produktów z kategorii płytki marmuropodobne otrzymasz także poprzez darmową dostawę przy zakupie odpowiedniej ilości paczek produktu.

O portalu

Zrelaksuj się czytając artykuły zawarte na naszym portalu. Zainspiruj się nowymi trendami w urządzaniu wnętrz, czy kreowaniu własnego wizerunku. 

W razie zapytań o możliwość zamieszczenia własnych publikacji skontaktuj się z naszą redakcją pisząc na adres mailowy: redakcja@kolekcjastylu.pl