Miejsce stylowych ludzi

Fotele fryzjerskie z napędem hydraulicznym czy bez?

Fotele fryzjerskie z napędem hydraulicznym czy bez?

Podnośniki do korzystania wygodnego z fotela fryzjerskiego są niezbędne. Służą one oczywiście do regulacji siedziska, a więc jego podnoszenia oraz opuszczania w zasadzie w dowolnym momencie. Dzięki temu zapewniają ograniczony wysiłek ze strony użytkownika oraz usprawniają mocno pracę. Gdy przeglądamy fotele fryzjerskie, to natkniemy się na fotele z podziałem na produkty z podnośnikiem hydraulicznym oraz gazowym. Różnią się one wygodą, jak i także sposobem działania.

Fotele fryzjerskie z napędem hydraulicznym: ZALETY

Fotele fryzjerskie wysokiej jakości powinny nam służyć całkowicie bezawaryjnie i to przez wiele, wiele lat. Dlatego też zanim wybierzemy dla siebie konkretny model, poznajmy zalety, wady oraz także różnice najważniejsze pomiędzy podstawowymi rodzajami podnośników.

Zapoznajmy się w pierwszej kolejności z zaletami foteli z napędem hydraulicznym. Wykonują one posuwisty ruch oraz działają przy pomocy cieszy, która odpowiedzialna jest za przesuwanie tłoka czy też też nurnika w roboczej przestrzeni. Do ich największych zalet należy: wydajność, niezawodność, płynność ruchu, duża siła oraz także łatwa regulacja.

Przy tym dają możliwość wytworzenia bardzo dużego nacisku, pozwalają na podnoszenie sporych ciężarów. Ich konstrukcja jest naprawdę niesamowicie prosta, tak samo jak wymiana części poszczególnych. Jednak siłowniki tego rodzaju są trwałe stosunkowo, jak i także nie ulegają praktycznie uszkodzeniom, dlatego też ich naprawy należą do sporej rzadkości.

Podnośnik hydrauliczny to inwestycja w trwałe i niemal całkowicie niezawodne wyposażenie. Zapewnia nam bezpieczeństwo użytkowania oraz pozwala na uzyskanie takiej dokładnie wysokości, jaką chcemy. Wadą tego typu pompy jest sam fakt, że nie może często pracować w za niskiej czy też w za wysokiej temperaturze. Większość salonów fryzjerskich posiada oczywiście klimatyzację oraz temperaturę zoptymalizowaną, dlatego nie stanowi to za dużego problemu.

W sklepach znajdziemy setki foteli na hydraulicznej pompie w przeróżnych kształtach, kolorach, jak i także z funkcjami dodatkowymi. Posiadają konstrukcję możliwie najnowszą i do tego są wykonane z takich materiałów, które ułatwiają nam utrzymanie fotela w całkowitej czystości.

Fotele fryzjerskie tradycyjne: jakość w najlepszym wydaniu

Na rynku się także spotkamy z fotelami tradycyjnymi, którymi są fotele fryzjerskie na pompie gazowej. Wykonują one liniowy ruch, dzięki czemu są bardzo dokładne. Ich działanie jest niezwykle proste. Tłok się przemieszcza przy pomocy ciśnienia. Identycznie jak hydrauliczne modele, zapewniają nam bardzo łatwa regulacje wysokości fotela. Oprócz tego są bardzo proste w obsłudze, a na dodatek pozwalają na uzyskanie sporej siły. Tym, co je różni od hydraulicznych podnośników, to niezmiernie wysoka odporność na trudne ekstremalnie warunki pracy.

Dlatego też pompa fryzjerskiego fotela - gazowy podnośnik znajdzie zastosowanie tam, gdzie panować mogą niezmiernie niskie czy też bardzo wysokie temperatury. Pomimo stosowania ciśnienia, są oczywiście w użytkowaniu bardzo bezpieczne. Warto wiedzieć, że tenże rodzaj fotelu jednak bywa mniej wydajny od foteli hydraulicznych, ponieważ sprężarka musi działać ciągle pod ciśnieniem.

Zalety tych tradycyjnych foteli to fakt, że są ekologiczne, odporne na niskie i wysokie temperatury, dokładność ruchu, powtarzalność ruchu czy też znacznie tańsze od foteli na hydraulicznej pompie.

Jakie fotele fryzjerskie wybrać?

W zasadzie to jest to zależne od naszych potrzeb indywidualnych. Co więcej ważny jest tutaj budżet, którym dysponujemy. Urządzenie salonu fryzjerskiego swoje kosztuje, a więc niejednokrotnie nie pozostaje nam zbyt dużo pieniędzy. Jednak urządzając salon fryzjerki musimy wiedzieć, że fotele fryzjerskie są jednym z ważniejszych elementów naszego salonu. Rozważmy to. Wybór na rynku na pewno nas zaskoczy i zrobi na nas ogromne wrażenie. Warto wszystko do siebie idealnie dopasować, aby wszystkie elementy tworzyły całość. My polecamy sprawdzić ofertę foteli fryzjerskich na https://salonova.pl/fotele-fryzjerskie.

 

O portalu

Zrelaksuj się czytając artykuły zawarte na naszym portalu. Zainspiruj się nowymi trendami w urządzaniu wnętrz, czy kreowaniu własnego wizerunku. 

W razie zapytań o możliwość zamieszczenia własnych publikacji skontaktuj się z naszą redakcją pisząc na adres mailowy: redakcja@kolekcjastylu.pl

Warto zobaczyć