Miejsce stylowych ludzi

Błyskawiczne ogrzewanie wody — jak działają przepływowe podgrzewacze?

Błyskawiczne ogrzewanie wody — jak działają przepływowe podgrzewacze?

Przepływowe podgrzewacze wody zyskują popularność zarówno wśród specjalistów projektujących sieci instalacji w budynkach jak i wśród klientów indywidualnych. Zapewniają stały dostęp do ciepłej wody, wyróżniają się wysoką efektywnością pracy, intuicyjną obsługą oraz prostym montażem. Oferuje je polski producent Thermoval i to w kilku wersjach, dzięki czemu można dopasować parametry urządzenia do własnych potrzeb. Udowodnimy Ci, że możesz wykorzystać ich działanie w domu czy biurze. 

Czym jest przepływowy podgrzewacz wody?

Przepływowe podgrzewacze wody wykorzystywane są głównie w budynkach, do których nie jest doprowadzona ciepła woda. Urządzenia te mogą być podłączone do instalacji z wodociągu, jak również do innych typów ujęć wody. Nie mają własnego zbiornika na wodę, gdzie ciecz byłaby magazynowana oraz utrzymywana w stałej temperaturze. Dzięki temu nie zajmują dużo miejsca. 

Podgrzewanie wody w urządzeniu przepływowym następuje tylko w chwili, kiedy kurek w kranie jest odkręcony. Jest to zatem bardzo ekonomiczne rozwiązanie, pozwalające zaoszczędzić energię elektryczną. Innowacyjne modele przepływowych podgrzewaczy gwarantują dostęp do wody o określonej temperaturze i w dowolnym momencie.

Podgrzewacze przepływowe – na energię elektryczną i gaz

Przez lata najpopularniejsze były przepływowe podgrzewacze wody zasilane gazem ziemnym lub płynnym. Nie są one jednak pozbawione znaczących wad. Odkąd podrożał gaz, nie są już tanie w eksploatacji. Ponadto zajmują stosunkowo dużo miejsca, a przy montażu można napotkać wiele trudności: gazowy przepływowy ogrzewacz wody z otwartą komorą może wymagać podłączenia do komina. Natomiast urządzenia posiadające zamkniętą komorę spalania wymagają doprowadzenia powietrza za pomocą specjalnego przewodu. 

Z kolei elektryczne przepływowe podgrzewacze wody, czyli takie, jakie oferuje polski producent, zasilane są energią elektryczną. Ogromną zaletą tego typu urządzeń jest możliwość doprowadzenia wody o wymaganej temperaturze niemalże błyskawicznie, natychmiast po podłączeniu urządzenia do instalacji wodnej i włożenia wtyczki do kontaktu. Jeśli dom jest zasilany z własnej elektrowni fotowoltaicznej, używanie elektrycznych podgrzewaczy może być nawet darmowe. 

Elektryczne podgrzewacze wody dostępne są w modelach jedno i trójfazowych o różnej mocy. Tym samym są to produkty dopasowane do potrzeb użytkowników.

Gdzie montuje się przepływowe podgrzewacze wody?

Najczęściej przepływowe elektryczne podgrzewacze do wody wykorzystuje się w łazienkach i kuchniach. Dzięki nim istnieje łatwy dostęp do ciepłej wody, na przykład pod zlewem kuchennym lub umywalką łazienkową. Można wykorzystać również przepływowy podgrzewacz wody, montując go do prysznica. Musi on jednak posiadać nieco wyższą wydajność. Tutaj sprawdzi się na przykład model o mocy 6 kW. 

Czy warto kupić przepływowy podgrzewacz wody?

Ogromną zaletą przepływowych podgrzewaczy wody jest szybkość i efektywność pracy, a także komfort ich użytkowania. Bardzo ważne jest jednak, aby moc i wielkość podgrzewacza były dopasowane do potrzeb użytkownika. Wówczas ciepła woda dostępna jest w bardzo krótkim czasie, zgodnie z zapotrzebowaniem. Urządzenia te charakteryzują się również niezwykle prostym montażem oraz intuicyjnym obsługą. Dlatego nie trzeba wynajmować specjalisty, który podłączy tego typu urządzenie. Nie są wymagane także żadne modernizacje w domu, wiercenie w ścianach czy skuwanie tynku. Najnowsze modele to także dowód wysokiej dbałości marki Thermoval o walory wizualne. Tym samym wybierając podgrzewacz do wody, nie trzeba obawiać się, że jest to urządzenie o nieatrakcyjnym wyglądzie. Z pewnością nie wpłynie ono negatywnie na wygląd wnętrza, a większość z nich na pewno uda się schować w kuchennej czy łazienkowej szafce.

Wybierz swój przepływowy podgrzewacz wody

Przepływowe podgrzewacze do wody Thermoval (https://thermoval.pl/oferta/ogrzewanie-wody-uzytkowej/ogrzewacze-elektryczne/elektryczne-przeplywowe/) to innowacyjne urządzenia, które w bardzo krótkim czasie podnoszą temperaturę wody do wybranego przez użytkownika poziomu. Wyróżniają się atrakcyjnym wyglądem, łatwą obsługą oraz szybkim montażem. Mogą być stosowane wszędzie, gdzie istnieje dostęp do wody oraz do prądu elektrycznego. Ułatwiają pracę oraz wspomagają wykonywanie codziennych czynności, przy których konieczne jest używanie ciepłej wody. Optymalny przepływowy podgrzewacz wody wybierzesz z pomocą specjalistów Thermoval albo doradców klienta w marketach budowlanych i sklepach oferujących produkty tej marki.

Artykuł partnera

O portalu

Zrelaksuj się czytając artykuły zawarte na naszym portalu. Zainspiruj się nowymi trendami w urządzaniu wnętrz, czy kreowaniu własnego wizerunku. 

W razie zapytań o możliwość zamieszczenia własnych publikacji skontaktuj się z naszą redakcją pisząc na adres mailowy: redakcja@kolekcjastylu.pl