Miejsce stylowych ludzi

Pierścionek ze szmaragdem i jego cechy

Pierścionek ze szmaragdem i jego cechy

Zakup pierścionka zaręczynowego nie jest prostym zadaniem, nie zaskakuje więc to, że panowie przystępują do jego realizacji z dużą ostrożnością. Oświadczyny to przecież wyjątkowo ważny dzień, a co za tym idzie, każdemu zależy na tym, aby był to dzień wyjątkowy. Wyjątkowy powinien być, w związku z tym, również sam pierścionek zaręczynowy – trudny do zakwestionowania symbol wielkiej miłości. Wszystko to sprawia, że niezmiennie przywiązuje się do niego prawdziwie wielką wagę. Co zatem symbolizuje szmaragd i co sprawia, że jest to kamień szczególnie często wybierany podczas oświadczyn?

Pierścionki zaręczynowe i ich historia

Okazuje się, że zwyczaj wręczania biżuterii w momencie zaręczyn ma już swoje lata. Najprawdopodobniej pochodzi ze starożytnego Egiptu. Archeologowie są zdania, że już 2000 lat przed naszą erą mężczyźni wręczali swoim ukochanym pierścionki. Jeśli więc mamy wskazywać nie na podobieństwa, ale na różnice, te dotyczyły przede wszystkim wyglądu biżuterii na zaręczyny. W przeciwieństwie do tego, co dziś możemy znaleźć w salonach jubilerskich, pierścionki ze starożytnego Egiptu były wykonane z drutu. Oczywiście, z czasem zaczęły pojawiać się również takie, do wykonania których używano bardziej szlachetnych surowców – złota, brązu, srebra oraz kamieni. Starożytni Grecy także stosowali biżuterię zaręczynową wręczając kobietom obrączki z metalu. Już wtedy pojawiły się pierwsze obrączki ze złota, zwracano jednak uwagę na to, aby otrzymywały je jedynie osoby o możliwie jak najwyższym statusie społecznej. Tradycja chrześcijańska przyjęła pierścionki zaręczynowe stosunkowo późno – na przełomie dwunastego i trzynastego wieku.

Jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy?

Jeśli zastanawiamy się nad tym, jaki pierścionek zaręczynowy wybrać, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego rozmiar. Tu cenna jest pomoc przyjaciółki, siostry lub mamy przyszłej panny młodej. Nie można zapominać także o tym, że wcale nie mniej istotny jest styl biżuterii zaręczynowej. Każda kobieta ma nieco inny gust, a co za tym idzie, nie ma jednej recepty, która gwarantowałaby wybór idealnego rozwiązania.

Pierścionek zaręczynowy ze szmaragdem

Szmaragd to jeden z tych kamieni szlachetnych, które łatwo rozpoznać. Jego znakiem charakterystycznym jest przy tym przede wszystkim piękna, głęboka zielona barwa. Prezentuje się przy tym znakomicie nie tylko w złotej, ale także w srebrnej oprawie. Kamieniom szlachetnym zwykle przypisuje się określoną moc i symbolikę, nie powinno być więc dla nas zaskoczeniem to, że nie inaczej jest w odniesieniu do szmaragdu. To kamień symbolizujący kosmiczną witalność, siłę, a przede wszystkim – wewnętrzne szczęście. Zielony odcień ma przy tym kojący wpływ na osobę, która ma go przy sobie. Mówi się także, że szmaragd może mieć korzystny wpływ na organizm. Zwolennicy tej teorii podkreślają, że ma on działanie odmładzające przyczyniając się jednocześnie do zwiększenia dobrobytu. Warto postawić na pierścionek ze szmaragdem zwłaszcza, jeśli zależy nam na rozwiązaniu nie tylko pięknym, ale i oryginalnym. Wyjątkowych pierścionków zaręczynowych ze szmaragdem szukaj na siudek.com.pl/pierscionek-ze-szmaragdem/b_wgjm >>

O portalu

Zrelaksuj się czytając artykuły zawarte na naszym portalu. Zainspiruj się nowymi trendami w urządzaniu wnętrz, czy kreowaniu własnego wizerunku. 

W razie zapytań o możliwość zamieszczenia własnych publikacji skontaktuj się z naszą redakcją pisząc na adres mailowy: redakcja@kolekcjastylu.pl