Miejsce stylowych ludzi

Oczaruj ją pierścionkiem zaręczynowym z szafirem!

Oczaruj ją pierścionkiem zaręczynowym z szafirem!

Zaręczyny to niezapomniany dzień dla każdego małżeństwa. Nic więc dziwnego, że przyszły pan młody pragnie zadbać, aby był on wyjątkowy. I choć najważniejsze jest uczucie między dwojgiem ludzi, warto jest zadbać o odpowiednią oprawę w postaci pierścionka zaręczynowego – symbolu miłości i oddania. Wśród wielu kamieni szlachetnych, które zdobią ten rodzaj biżuterii, warto wymienić szafir – jeden z najpiękniejszych klejnotów. Jaka jest symbolika szafiru i dla kogo ten kamień jest najbardziej odpowiedni?

Kamień nieskończoności

Szafir, tak samo jak rubin, jest korundem, czyli po diamencie najtwardszym minerałem występującym w naturze. Nazwa klejnotu pochodzi z języka greckiego i arabskiego i oznacza niebieski kamień. Wartość szafiru ustala się na podstawie koloru, brylacji, rozmiaru oraz przejrzystości. O jakości danego okazu decyduje również jego odcień. Czynnikami zapewniającymi niezwykłą barwę szafiru są żelazo i tytan. Szafiry wydobywane są głównie na Sri Lance, Madagaskarze, Tanzanii, Australii, Kambodży, USA i Nigerii. Najsłynniejsze na świecie okazy pochodzą z Birmy i Kaszmiru. Szafir to przepiękny kamień szlachetny, o zachwycających odcieniach niebieskiego oraz błękitu. Od wieków uważa się go za symbol mądrości, nieśmiertelności oraz nieskończoności.  Uważa się go także za szczególny kamień dla osób darzących się gorącym uczuciem. Co więcej, mówi się również, że to kamień wierności. Właśnie dlatego szafir to idealny klejnot do obdarowania ukochanej osoby, której pragnie się przysiąc wieczną miłość. Szafir jest niezwykle delikatnym i wyrafinowanym kamieniem. Jego kolor pasuje do bardzo wielu stylizacji. 

pierścionek zaręczynowy

Magiczna moc szafiru

Nie od dziś wiadomo, że szlachetne kamienie nie tylko urzekają swoim pięknem, ale również posiadają niezwykłe moce i mają wpływ na noszącą je osobę. Szafir również uznawany jest za kamień magiczny, w którym zamknięta jest rozległa wiedza. Mówi się, że właściciel szafiru jest obdarzony niebanalnym poczuciem humoru, a także szerokimi horyzontami myślowymi. Klejnot jest również kamieniem miłości, który pomoże stworzyć związek partnerski, ale jednocześnie oparty na solidnych podstawach. Mówi się również, że klejnot ten sprzyja szlachetności serca i umysłu, dobremu zachowaniu oraz wartościom moralnym. Co więcej, szafir ochrania przed nieszczęściem oraz zapobiega rozmaitym chorobom. Podobno kamień zwalcza choroby nerek, dróg moczowych i pęcherza. Pomaga również pokonać choroby serca oraz skóry. Podobno ma także korzystny wpływ na skuteczność leków chemicznych i naturalnych. Uważa się również, że szafir zapobiega więc popadaniu w nędzę i ubóstwo.

Dla kogo szafir jest idealny?

Szafir to kamień, który pasuje do wielu typów urody oraz rodzajów stylizacji. Niezaprzeczalnie jest jednak doskonałym klejnotem dla kobiet o jasnej cerze i blond włosach. Jeżeli właścicielka szafiru posiada również niebieskie oczy, klejnot z pewnością podkreśli ich barwę i doda im blasku. Szafir to klejnot bardzo klasyczny, dlatego świetnie pasuje do kobiet ceniących sobie w biżuterii tradycję i elegancję połączone z dobrym gustem. 

Gdzie kupić pierścionek zaręczynowy z szafirem?

Ze względu na swoje niezwykłe piękno, a także niebanalną symbolikę, szafir często zdobi pierścionki zaręczynowe. Jeżeli poszukujesz wyjątkowej biżuterii z tym właśnie kamieniem, znajdziesz ją między innymi w sklepie internetowym Roren.pl. Oferuje on duży wybór pierścionków zaręczynowych zarówno w żółtym, jak i białym złocie. Wśród nich z pewnością znajduje się ten jedyny, na którego widok Twoja wybranka na pewno powie: „Tak!”.

O portalu

Zrelaksuj się czytając artykuły zawarte na naszym portalu. Zainspiruj się nowymi trendami w urządzaniu wnętrz, czy kreowaniu własnego wizerunku. 

W razie zapytań o możliwość zamieszczenia własnych publikacji skontaktuj się z naszą redakcją pisząc na adres mailowy: redakcja@kolekcjastylu.pl