Miejsce stylowych ludzi

Niebieski szafir i jego znaczenie

Niebieski szafir i jego znaczenie

Niebieski szafir ma wiele nazw, bez względu na to jednak, jakim mianem sami go określamy, nie powinniśmy mieć jakichkolwiek wątpliwości, co do tego, że mamy w jego wypadku do czynienia z kamieniem szlachetnym charakteryzującym się ogromnymi zaletami. Często można usłyszeć choćby o tym, że jest on w stanie rozwiązywać problemy, nie tylko finansowe, ale i osobiste, jakie stają na drodze właściciela niebieskiego szafira. Zaskoczeniem nie powinno być więc dla nas to, że pierścionki z szafirem cieszą się wyjątkowo duża popularnością.

Pierścionki z szafirem – korzyści astrologiczne Niebieski szafir należy do Saturna, a to pociąga za sobą poważne konsekwencje. Mówimy o kamieniu, który ma moc natychmiastowego rozkwitu życia osoby, która go nosi. Jeśli jednak kamień taki zostanie użyty w niewłaściwy sposób, musimy liczyć się z tym, że moc ta ulegnie zniszczeniu. Kamień obdarza osoby, które z niego korzystają niezwykłymi zdolnościami, co więcej, jest w stanie uspokoić Saturna przeciwdziałając jego negatywnemu wpływowi na horoskop. Astrologia zwraca też uwagę na to, że niebieski szafir może nam zapewnić nie tylko sławę, ale i naprawdę duże pieniądze. Będzie też wspierać użytkownika zarówno w jego twórczych wysiłkach, jak i w politycznych ambicjach.

Niebiecki szafir i jego właściwości lecznicze Jeśli niebieski szafir budzi w nas skojarzenia z czystością i miłością, wcale nie jesteśmy odosobnieni. To kamień, który jest w stanie zwiększyć czakrę osoby noszącej go, może przy tym skutecznie wspomagać umiejętności komunikacyjne. To także znakomite rozwiązanie zachęcające noszącego do tego, aby pozostał on na duchowej ścieżce, co z kolei przyczyni się do uzdrowienia nie tylko samego umysłu, ale również ciała. W czasach starożytnych kamień ten był też kojarzony z zaufaniem i lojalnością. Wierzono, że nie ma takiej szkody, przed którą nie jest on nas w stanie uchronić.

Niebieski szafir i jego cena. Niebieski szafir jest kamieniem stosunkowo rzadkim. Panuje też na niego wysoki popyt, że jego cena waha się od 40 do nawet ponad 3000 dolarów amerykańskich w zależności od tego, ile kamień taki ma karatów. Oczywiście, decydując się na taki kamień wskazane jest przeanalizowanie przynajmniej kilku czynników. Warto pamiętać choćby o tym, jak wiele może zależeć tak od cięcia, jak i od kształtu kamienia. Jeśli cięcie jest precyzyjne, może okazać się, że jasność niebieskiego szafiru zwiększy się nawet kilka razy. Co więcej, taki kamień, czy to w kształcie owalnym, czy to okrągłym, okazuje się tańszy niż kamień kwadratowy, a także inny o kształcie niestandardowym. Warto pamiętać także o roli, jaką ma do spełnienia jasność. Każdy nabywca chce, aby jego kamień był idealnie czysty. Niestety, okazuje się, że znalezienie takiego kamienia jest niezwykle rzadkie ponieważ inkluzje są uzależnione choćby z uwagi na efekty geologiczne. Jeśli więc kamień ma być czysty, należy liczyć się też z tym, że będzie drogi. A co z kolorem? Najbardziej pożądany jest ten, który określa się jako „prawdziwy niebieski” lub „królewski niebieski”. Jaskrawo jasne kamienie będą jednak droższe niż te, które są ciemniejsze lub bardziej szare.

Wyjątkowych pierścionków z szafirem szukaj na https://roren.pl/ >>

O portalu

Zrelaksuj się czytając artykuły zawarte na naszym portalu. Zainspiruj się nowymi trendami w urządzaniu wnętrz, czy kreowaniu własnego wizerunku. 

W razie zapytań o możliwość zamieszczenia własnych publikacji skontaktuj się z naszą redakcją pisząc na adres mailowy: redakcja@kolekcjastylu.pl