Miejsce stylowych ludzi

Kamienie szlachetne i ich tajemnice

Kamienie szlachetne i ich tajemnice

Biżuteria z diamentami to rozwiązanie, które jest doceniane przez niemal każdą kobietę, nic więc dziwnego, że panie chętnie ją też kupują. To biżuteria, dla której charakterystyczna jest elegancja, klasyczne piękno diamentów nie wymaga bowiem dodatkowego komentarza. Oczywiście, atutem diamentów jest także to, że są one w stanie doskonale komponować się z innymi, kolorowymi kamieniami szlachetnymi. To właśnie ich niezwykłe barwy podkreślają kobiecą urodę, a także inne walory właścicielek tych drogich kamieni. 
Mówiąc o atrybutach diamentów wypada wspomnieć także o tym, że są one wyjątkowym dodatkiem do dziesiątek stylizacji. Jeśli jednak chcemy podjąć decyzję o ich zakupie, nie zaszkodzi, gdy wzbogacimy naszą wiedzę o przynajmniej kilka informacji. 

Barwy kamieni szlachetnych 

Proces szlifowania kamieni szlachetnych nie należy do najłatwiejszych, a sytuacja jest tym bardziej skomplikowana im rzadziej spotykane są kamienie, z którymi mamy do czynienia. Bez względu na okoliczności, fachowcy dążą do tego, aby rozmiar wspomnianych kamieni był możliwie jak najbardziej imponujący. Już choćby dlatego, w procesie szlifowania barwa wcale nie jest najważniejszym czynnikiem. Piękny kolor można przecież nadać kamieniom także sięgając po szereg innych metod. Tu warto wspomnieć choćby o obróbce cieplnej, która sprawia, że kamień może być zarówno rozjaśniany, jak i pociemniany, w zależności od tego, jakie są nasze potrzeby. Ta sama metody pozwala też na bardziej radykalną zmianę jego koloru. Właśnie dlatego, choć często mamy do czynienia z takimi samymi kamieniami, ich barwy różnią się dość znacząco. 

Niedoskonałe kamienie szlachetne 

Bywa i tak, że kamienie szlachetne posiadają pewne niedoskonałości, wśród których najczęściej mamy do czynienia z rysami oraz pęknięciami. Na szczęście, skrupulatne wypełnianie prowadzi do zamaskowania tego rodzaju ubytków. Najczęściej odbywa się to z wykorzystaniem wosku, choć znakomicie sprawdza się także szkło. Proces jest przy tym na tyle precyzyjny, że już po jego przeprowadzeniu trudno jest zauważyć, że mieliśmy do czynienia ze zmianami. 

Kamienie szlachetne dopasowane do charakteru 

Istnieje wiele kryteriów, w oparciu o które wybiera się kamienie szlachetne, a jednym z najpopularniejszych okazuje się być uroda osoby, która ma je nosić. Nie od dziś mówi się jednak i o tym, że nie do zakwestionowania jest związek, jaki kamienie szlachetne mają z naszym charakterem oraz pewnymi cechami charakterystycznymi dla naszej osobowości. Przykładowo o rubinach mówi się, że to symbole odwagi, energii oraz walki. Nie przez przypadek właśnie po te kamienie sięgali władcy, a my możemy znaleźć dowody dla ich uznania choćby u cara Iwana Groźnego. Szmaragdy z kolei charakteryzują się zieloną barwą postrzeganą zwykle jako kojąca. Kamienie te są więc kojarzone z osobami bardzo spokojnymi. Kolor szmaragdowy ma zresztą jeszcze jedną zaletę. Okazuje się, że jest wyjątkowo kojący dla naszego wzroku. Szafiry były wysoko cenione już w starożytności. Wtedy też zaczęto je utożsamiać ze sprawiedliwością. Obecnie mówi się o nich również jako o kamieniach nieśmiertelności, czystości, a także – mądrości. Inne znaczenie mają bursztyny. Te utożsamia się z pogodą ducha oraz ciepłem osobowości, a także – z równowagą wewnętrzną.

 

O portalu

Zrelaksuj się czytając artykuły zawarte na naszym portalu. Zainspiruj się nowymi trendami w urządzaniu wnętrz, czy kreowaniu własnego wizerunku. 

W razie zapytań o możliwość zamieszczenia własnych publikacji skontaktuj się z naszą redakcją pisząc na adres mailowy: redakcja@kolekcjastylu.pl

Warto zobaczyć