Miejsce stylowych ludzi

Stroje kąpielowe na niejeden sezon

Stroje kąpielowe na niejeden sezon

Moda plażowa co roku zaskakuje, wprowadza nowe trendy, ale czerpie garściami z klasyki. Wakacyjna, letnia garderoba nie może obejść się bez...? Odpowiedzi poniżej!

Podstawą modnego zestawu plażowego jest oczywiście strój kąpielowy. Fasonów jest całe mnóstwo, dlatego warto wybrać taki, który będzie idealnie dopasowany do typu sylwetki:

  • typ gruszka - to chyba najczęściej występujący wśród Europejek typ figury, charakteryzujący się drobną górną częścią sylwetki i pełnymi biodrami. Przy takiej figurze najkorzystniej wyglądać będzie strój, który zrównoważy proporcje - podkreśli biust, wyeksponuje talię, a zamaskuje pełniejszy dół. Dobrym rozwiązaniem jest strój kąpielowy push up z jasną górą i ciemniejszym dołem lub strój ze stanikiem typu bardotka, ozdobionym falbaną.
  • typ jabłko - figura pełniejsza w górnych partiach ciała lubi się z monochromatycznymi jednoczęściowymi strojami kąpielowymi. Jeżeli kompleks stanowi zbyt wystający brzuch - ukryją go marszczenia w tej okolicy. Dobrym rozwiązaniem jest też tankini z dołem o podwyższonym stanie lub modne pareo.
  • typ klepsydra - posiadaczki takiej figury są prawdziwymi szczęściarami, ich proporcje są niemal idealne. W przypadku figury klepsydry można pozwolić sobie na wiele w temacie stroju kąpielowego - jej zalety podkreśli zwłaszcza bikini lub model z siateczkowymi wstawkami. Kobiece kształty będą wyglądać dobrze w kostiumach retro - groszki, kwiaty, pepitka - wszystkie wzory dozwolone.
  • typ kolumna - chłopięce cechy sylwetki można zrównoważyć za pomocą odpowiedniego modelu kostiumu. Wycięcia w talii, falbany, marszczenia, geometryczne wzory dodadzą tu i ówdzie centymetrów i podkreślą kobiecy wdzięk.
  • typ odwrócony trójkąt - szerokie ramiona i wąskie dolne partie ciała wymagają zrównoważenia proporcji. Idealnie posłuży do tego strój kąpielowy wiązany na szyi, który utrzyma biust na swoim miejscu oraz taki z optycznie powiększającym dołem, np. ze zdobieniami w formie frędzli. 

Do idealnie dobranego stroju kąpielowego warto dopasować kilka dodatków. Kapelusz z szerokim rondem, delikatny łańcuszek na szyję lub kostkę, stylowe sandałki - te elementy nigdy nie wychodzą z mody i sprawiają, że cała stylizacja nie wygląda przypadkowo.

Chociaż zima w pełni, warto już teraz przygotować się do nadchodzącego sezonu wakacyjnego. Stroje kąpielowe Lavel są szyte ręcznie na podstawie autorskich projektów, z dobrej jakości materiałów. Każdy z kostiumów jest wyjątkowy i niepowtarzalny - tak, jak wyjątkowa i niepowtarzalna jest każda kobieta.

Artykuł sponsorowany

O portalu

Zrelaksuj się czytając artykuły zawarte na naszym portalu. Zainspiruj się nowymi trendami w urządzaniu wnętrz, czy kreowaniu własnego wizerunku. 

W razie zapytań o możliwość zamieszczenia własnych publikacji skontaktuj się z naszą redakcją pisząc na adres mailowy: redakcja@kolekcjastylu.pl