Miejsce stylowych ludzi

Koronkowa bielizna dla puszystych

Koronkowa bielizna dla puszystych


Kobiety pragną od czasu do czasu poczuć się niezwykle zmysłowo dzięki bieliźnie, nie ma w tym przypadku znaczenia rozmiar, jaki się nosi. Wszystko jest proste, gdy mowa o rozmiarach od S do M. A co w przypadku rozmiaru XXL i większych?

Seksowny wygląd w bieliźnie nie jest na pewno zależny od rozmiaru, jaki się nosi. Liczy się odpowiedni fason i właściwe dobranie bielizny. Dzięki temu, sylwetka zostaje wymodelowana, a proporcje ciała są poprawione. Dobrze dobrana bielizna maskuje niedoskonałości i zwraca uwagę na mocne strony. Przy większych rozmiarach nie trzeba ukrywać się w maskujących kombinezonach. Piękna, chociażby koronkowa bielizna jest na wyciągnięcie ręki. Warto posiadać taką tajną broń! 

Co z rozmiarem?
koronkowa bielizna dla puszystychOkoło 80 procent Polek źle dobiera biustonosze. Niestety, kobiety łatwo wydają pieniądze na ubrania czy kosmetyki, zapominają jednak, że kluczem do dobrego wyglądu czy samopoczucia jest odpowiednia bielizna. Najlepsza forma prezentu dla siebie samej, to skorzystanie z usługi dobierania rozmiaru, czyli brafitting. Można również samodzielnie spróbować dobrać odpowiedni rozmiar, biorąc pod uwagę kilka najważniejszych aspektów.

Dobieranie stanika zaczynamy od mierzenia obwodów - pod biustem (dość przylegle) oraz w piersiach (w najszerszym miejscu). Pamiętaj, że taśma musi być  zawsze na tej samej wysokości. Wynik pod biustem pomniejsza się o około 3 centymetry, a następnie obniżyć do wielokrotności liczby 5 (przykładowo 99-  3= 96, rozmiar prawidłowy to 95).  Od obwodu biustu odejmuje się otrzymany wyżej wynik. Tabele z rozmiarami wskażą wówczas rozmiar stanika. 

Rozmiar to jeszcze nie koniec. Liczy się także kształt piersi i odpowiedni rodzaj miseczki - warto przymierzać rozmaite modele, aby trafić na ten najlepszy.

Biustonosz
Szczególnie przy dużym biuście liczy się fason biustonosza. Niewskazane są push-upy czy płytkie miseczki. Biustonosz musi spełniać dwie najważniejsze funkcje - dobrze podtrzymywać i zbierać biust. Dzięki temu biust dobrze się prezentuje, a sylwetka jest odpowiednio wymodelowana. Do wyboru są staniki: miękkie, półsztywne czy całkowicie usztywniane. Istnieją również modele z fiszbinami lub bez, jednak dla pań o dużym biuście najlepszy będzie stanik z fiszbinami, gdyż idealnie trzyma biust. 

Co z dołem?
Idealnie wyeksponowany biust to nie wszystko. Jeśli do stanika nie dobierze się dobrych majtek, można wówczas niepotrzebnie uwypuklić niedoskonałości. Niewskazane są płytkie figi czy stringi. Sprawdzą się za to koronkowe majtki z wysokim stanem. 

O portalu

Zrelaksuj się czytając artykuły zawarte na naszym portalu. Zainspiruj się nowymi trendami w urządzaniu wnętrz, czy kreowaniu własnego wizerunku. 

W razie zapytań o możliwość zamieszczenia własnych publikacji skontaktuj się z naszą redakcją pisząc na adres mailowy: redakcja@kolekcjastylu.pl